| jeleutza a întrebat:

Am fost cu cineva 2 ani de zile... ne iubim foarte mult, dar din cauza distantei ne-am despartit... Sunt foarte deprimata mkereu ma gandesc la el. cum pot trece peste asta? suntem despartiti de cateva luni bune.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca crezi ca se poate face ceva pentru relatia voastra, daca crezi ca il iubesti si el te iubeste, exista cale de impacare, totul depinde de voi, nu cred ca distanta ar trebui sa stea in calea iubirii, totusi daca distanta e prea mare, e cam dificil sa intretii o relatie. Vb cu el si spune-i ce simti, daca mai exista cale de impacare nu o ratati, impreuna puteti reusi, daca faceti amandoi un efort sa va vedeti mai des, atunci cred ca ar fi ok.In schimb daca nu mai exista nicio sansa pentru relatia voastra, atunci gandeste pozitiv. Timpul va sterge ranile si trebuie sa accepti realitatea, cred ca nimi nu e mai rau decat sa nu fi cu persoana iubita, stiu si eu cum e, am trecut si eu printr-o despartire, de 2 luni nu mai sunt cu el si inca il iubescsad, dar trebuie sa fiu puternica si sa trec peste, asa trebuie sa fi si tu, vei vedea ca odata cu trecerea timpului ranile sa vor astupa, viata e frumoasa, iesi cu prietenele la plimbare, cunoaste alti baieti, fa ceea ce iti place, nu mai vb deloc cu el in cazul in care o faci, fa cumva sa intrerupi orice legatura cu el, propune-ti sa il uiti si vei reusi, bafta!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu aveti nici o sansa de a va apropia din nou( ma refer la distanta), nu cred ca are rost sa te torturezi tu insuti. un psiholog te-ar putea ajuta sa treci peste acest impas.sau poate chiar parintii tai. nu duce aceasta povara singura! cere ajutor de la altii!

| xibalba a răspuns:

Daca chiar nu se poate face nimic, accepta situatia. Dar mi se pare ca distanta poate fi "combatuta". La un moment dat te poti muta impreuna cu el, in cursul a cativa ani. Nu stiu, nu renunta daca tii la el si el la tine doar pentru ca distanta va desparte. Tocmai faptul ca lupti si nu te dai batut si treci peste toate greutatile, face ca povestea ta de dragoste sa fie frumoasa. Eu zic sa nu renunti si sa reiei relatia unde iti era bine. Acum nu iti e, pentru ca pe langa distanta fizica dintre voi, s`a mai instalat si o a doua distanta.

Dar daca nu se poate repara nimic... si chiar nu se poate, resemneaza`te, du`te in oras cu prietenele, fa lucruri interesante, care iti plac si care te fac sa te gandesti in alta parte si nu la el. Distrage`ti atentia. bafta

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Domnisoara asculta la mine ca am 60 de ani. Baiatul nu te iubeste, nu din cauza distantei a rezultat despartirea voastra. Eu iti spun sincer ca pe nevasta-mea o port in gand la orice pas, si intre noi e distanta de 50km. Din partea ei nu sunt sigur daca e la fel dar oricum treaba-i buna. Oricum e grea suferinta asta, dar totusi incearca sa vorbesti cu omu sa-i propui o impacare daca ti-a ramas in suflet.

| roxana_9288 a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita.
incearca sa iti gasesti pe cineva mai aproape si asapoate il vei uita.
si eu am avut prieten tot timp de 2 ani la 400 km distanta, ne-am despartit si acum fiecare avem alta relatie si suntem fericiti. e greu la inceput dar nu poti tine o relatie prin telefon, net si web.
sper sa iti gasesti linistea si fericirea!

| latexcap93 a răspuns:

Singurica singuricasmug?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Același lucru zic dacă va iubiți lupta... vorbește cu el redai speranța crede-ma ca te înțeleg perfect și eu am o asemenea relație la distanta de un an jumate...trebuie sa fi tare sa ai răbdare sa știi sa astepti sa știi sa ii ridici moralul celuilalt mereu. Vorbește cu el. kiss

| wiNNzor a răspuns:

Ar fi bine sa te gandesti la altceva, sa gandesti numai pozitiv