| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu cineva o lunga perioada de timp, ne-am iubit foarte mult, dar acum, ne-am despartit si mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine. Ce pot sa fac sa-l uit? Eu il iubesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Imi dau seama cat de greu iti este si cat de mult doare faptul ca persoana care o iubesti numai simte nimic pentru tine.Prin asta trec si eu acum si este foarte dureros.Nu putem acepta faptul ca persoana care candva ne spunea ca ne iubeste si care era mereu alaturi de noi sa numai simta nimic pentru noi.Ne simtim lipsiti de orice si uneori numai avem putere sa mai credem in nimic.
Trebuie sa fi tare si puternica ca sa reusesti sa treci peste aceasta durere care ti-a provocat.Asa este viata, uneori ne da niste lovituri dure ca mai apoi, datorita acestor lovituri reusim sa devin mai puternici.Aceste lovituri incearca sa ne dea o lectie de viata care chiar daca pe moment nu realizam mai tarziu ne vom da seama de acest lucru.
Este greu sa uitam persoana pe care o iubim. Uneori nici nu reusim sa o uitam oricat de mult am incerca,ci doar vom invata sa traim fara ea.
Incearca sa iti ocupi timpul cu diverse activiti care te vor face sa mai uiti,sa iesi pe afara cu prietenii,citeste o carte,deseneaza, orice alta activitate care sa nu te duca cu gandul la el.
Tine minte ca roata se va intoarce intr-o buna zi si va regreta ca te-a pierdut.
Fi puternica, incearca sa te ridici si sa incerci sa mergi usor usor mai departe.O sa ti para greu dar sa nu te dai batuta, vei reusi intr-un final vei fi mai bine decat esti acum.
Nu uita viata merge inainte, nu inapoihappy.
Ai grija de tine:*

| roxynikkkk a răspuns (pentru mihaelaa18):

Multumesc! Dar e cam dificila situatia la mine!:*

| mihaelaa18 a răspuns (pentru roxynikkkk):

Npc:* imi pare rau dar fi tare. Timpul vindeca orice rana insa este nevoie doar de rabdare.Capul sus si sunt sigura ca vei reusi:*

14 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Bună.

Timpul le rezolvă pe toate, dacă îţi găseşti altă ocupaţie şi uiţi complet de el ( nu este aşa greu, doar trebuie să ştii ce să faci. ), dacă îţi găseşti altă ocupaţie, îţi găseşti alt băiat care chiar îţi demonstrează că te iubeşte, şi este lângă tine când ai nevoie, te înţelege atunci sigur vei uita de acest băiat care te-a făcut să suferi sau na, să te simţi aiurea din cauză că numai simte nimic pentru tine. Pentru fiecare dintre noi, este cineva special în lume asta, doar că până îl vei găsii pe acel cineva special, vor apărea alţii/altele cu care nu te potriveşti PERFECT.
Părerea mea este să, fii indiferentă cu el când o să te mai bage în seamă, să îi arăţi că nu-ţi pasă. Eeh, atunci când el o să vadă asta o să-şi dea cu pumnii în cap şi o să-şi dea seama că a greşit. big grin

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : haha. sweex

| CityOfSatan a răspuns:

Trebuie sa fi constienta ca nu mai poti aduce trecutul in prezent.Nu a fost pentru tine, dar ceva mai bun te asteapta, acum sau mai tarziu.Asta simti acum, dar cu timpul totul se va schimba.

| roxynikkkk a răspuns (pentru CityOfSatan):

Si ce pot sa fac sa nu-l caut? Nu rezist tentatiei!sad

| CityOfSatan a răspuns (pentru roxynikkkk):

Pune-ti tu barierele tale! Trebuie sa fi constienta ca nu te merita! Adica, merita sa umbli tu dupa el, si el sa fie fericit ca tu nu ii rezisti? SA fim seriosi.Niciun baiat nu merita!

| DiazAndreea a răspuns:

Doar timpul te va face sa il uiti, in schimb poti sa faci anumite activitati sa nu stai cu gandul la el, sa ai mereu ceva de facut, incerca sa vorbesti cu altcineva, gaeste-i defectele persoanei de care te-ai despartit si gandeste-te ca vei gasi pe cineva mai bun, ca nu a fost pentru tine, vorbeste cu altcineva, nu neaparat pentru relatie. bafta pentru ca stiu ca e greu

| roxynikkkk a răspuns (pentru DiazAndreea):

Multumesc! E foarte greu, de 4 luni incerc.sad

| cristina45crisss a răspuns (pentru roxynikkkk):

Nu trebuie sa fi asa de trista eu de 3 ani nu mai sunt cu un baiat si inca nu l-am uitat...dar am invatat sa traiesc fara el, si cand l vad mi se rupe sufletu...dar ce sa fac viata merge inainte, ai grija de tine :*

| roxynikkkk a răspuns (pentru cristina45crisss):

Offf,e foarte aiurea!sad

| timisoara a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva.

| lavinutsa a răspuns:

Ocupa-ti mintea mereu cu ceva iesi cu prietenii cand iti fuge gandul la el fa ceva jogging joaca table etc. orice sa nu te mai gandesti la el si iti va trece in 1-2 luni si tu nu il stresa cu mesajele ca asta ii hraneste orgoliul fi fata finuta si indiferenta nu il cauta ca vine el la tinewinking

| prrocuror a răspuns:

E simpla treaa..gaseste activitati de grup. iesiri plimbari distractii cu prietenii..si gandeste-te mai putin la ce a fost.dar foarte important la ce vei vrea sa fie

| Emomicuts a răspuns:

Buna,e foarte greu sa uiti o persoana, mai ales cand cu ceva timp in urma o considerai centrul universului tau, ai putea sa incerci sa dai de el sa vezi daca mai poti repara relatia