| Loredana0007 a întrebat:

Am fost cu prietenul meu intr-un club. Acolo era fostul meu prieten care m-a parasit cu 7-8 luni in urma. La un momentdat am plecat de langa prietenul meu actual si am fost sa il salut pe fostul cu care am stat de vorba 10 minute. Cand m-am intors la prietenul meu acesta s-a suparat rau pe mine si nu mai vorbeste cu mine de atunci nici nu imi mai raspunde la telefon. Nu inteleg cu ce am gresit?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa cred ca nici acum nu realizezi ca ceea ce ai gfacut nu trebuia facut!
Cum poti sa mergi sa saluti pe cineva de care te-ai despartit?
Are dreptate actualul prieten sa se supere, daca l-ai lasat balta sa saluti unul caruia i-ai dat cu piciorul, pana si pentru ala ai mai mult d=respect decat pentru actualul.
Asa ceva nu se face niciodata!
Nu m-ar mira daca actualul nu ti-ar da papucii, nici eu una nu as accepta asa injosire!

| Loredana0007 explică (pentru Violleta2022):

Pai da fostul m-a parasit dar a fost cu multe luni in urma. Si eu am fost sa il salut atata tot. doar asa ca sa fiu priwtenoasa atata tot. si el a vb cu mine 10 minute si a plecat iar eu m-am intors la actualul
prieten. ce e atat de rau in asta. am conversat cu cineva. trebuie sa se supere pentru atata lucru si sa nu mai vorbeasca cu mine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Loredana0007):

Ce prietenie mai poate exista intre "fostul" si tine?
Imi pare rau ca-sti spun, se pare ca tot nu poti pricepe, dar Fostul, trebuie sa fie trecut si disparut din vaiat ta!
Ce sens sa avut sa iti lasi actualul iubit, sa-l cauti pe fostul?
Un gest urat, care nu se face niciodata!
Asta denota ca nu-ti pasa de actualul iubit ci de cel vechi.
IN oprice caz, ii dau 100% dreptate actualului iubit sa fie suparat pe tine, asa ceva nu trebuia sa faci!
Nu, nu ai conversat cu cineva, ci l-ai cautat in mod expres pe "fostul" ca sa-l saluti, lucru injositor pentru actualul, aratandu-i prin gestul tau, ca-l dispretuiesti, ca "fostul" este inca o persoana f importanta pentru tine.
Pana nu vei intelege ca-n lumea asta nu poti sa calci in picioare oamenii facand gesturi care jignesc si dor, nu vei fii fericita.
ASa ceva nu faci niciodata!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Tu ce ai fi facut daca el te parasea si se ducea la fosta si discuta cu ea 10 minute?

| sofisis a răspuns:

Foarte bine ti-a facut. Cum adica cu ce ai gresit? Chiar nu vezi nimic deplasat in a il lasa p'ala de papagal acolo ca sa te duci sa te guduri pe langa fostul...care ti-a mai si dat papucii? laughing))
E grav daca chiar nu vezi problema.

| mentholinks a răspuns:

In mod normal un baiat se duce sa salute o fata. Ce ai facut tu e penibil. L-ai facut pe actualul tau iubit sa para fraier lasandu-l singur acolo in timp ce vrajeai cu ala.

| Loredana0007 explică (pentru mentholinks):

Vroiam sa vad ce mai face? Eram doar curioasa. dar dupa ce am vb cu el caeva minute el a plecat. Iar actualul nici in ziua de axi nu vb cu mine. Sa intors lumea invers. Ce maiba am facut chiar nu imi dau seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bãiat destept, dar ar trebui sa te inteleagã, sunã dupa 5 zile, o saptamanã o sa mai ai sanse sa vorbesti cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| BryBard a răspuns:

Da nu inteleg ce treaba mai ai tu cu fostul? Cu toate ca ai specificat ca el* te-a parasit.Pentru ce te-ai dus la el, ai o relatie noua stai cu el nu cu ala, ala sa isi vada de'ale lui.Si eu as fi facut la fel in locul lui, dar as continua s-a discut cu tine, dar fi serioasa daca el ti-ar fi facut la fel, tu cum te-ai fi simtit? Sa fi lasata singura si sa stii ca s-a dus la altul? Puneti-va si voi femeile in locul celuilalt inainte sa intrebati.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Poate pur si simplu, pentru ca l-ai lasat acolo si te-ai dus sa il saluti pe ticalosul ala, care te-a parasit... si mai ales daca stia ca tipul la care te-ai dus e fostul... chiar ca i s-a pus pata. Incearca sa ii exlici, ca numai ai nimic, si sa fie mai intelegator. Doar nu e atat de incuiat, desi mai sunt si din astia. Ai grija data viitoare sa nu il mai superi.

| Alle22Alle22 a răspuns:

Are dreptate. In primul rand,tu daca nu mai tineai la fostul, nu te mai interesa fostul, stateai langa acea persoana.(care se presupune ca tii la ea din punct de vedere ce eati cu ea). In al doilea, cum sa iti lasi persoana "iubita" de izbeliste ca sa te duci la altul?! Dar... unii nu stiu ce inseamna dragostea adevarata. Voi le vedeti ca pe niste aventuri...e foarte rau ce ai facut. O meriti, sincer.

| Alexaaaara a răspuns:

Dacă iubitul tău este o fire geloasa este de înțeles reacția lui.Sincer mi se pare firesc sa rămâi in relații amiabile cu oamenii care, pana la urma au însemnat ceva la un moment dat in viata ta.Actualul tău iubit trebuie sa înțeleagă ca între tine și fostul iubit nu a mai rămas nimic decât niște amintiri probabil frumoase și doi oameni care, foarte frumos, se mai saluta cand se întâlnesc accidental. Spune i ca fostul este trecut, și ca el este prezentul și singurul care contează.Te va înțelege dacă vorbiți frumos și cu calm! succes

| BiancaNumeOriginal a răspuns:

Este gelos.mi nu mi se pare ca ai gresit cu ceva