| tianna a întrebat:

Am fost cu un baiat care m-a iubit la inceput, dar eu nu il iubeam apoi m-am indragostit de el, dar el nu mai mai iubeste.Credeti ca mai exista vreo sansa sa mai simta ceva pentru mine sau sa il fac din nou sa ma iubeasca? A spus ca nu isi mai doreste o relatie cu mine, dar problema e ca suntem colegi si ne vedem zilnic

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa cum stii dragoste cu sila nu se poate, nu mai ai ce face, doar daca va vedeti zilnic si se razgandeste...

| buburuzAndreea a răspuns:

Ah, ce aiurea sunt situatiile astea! Cred ca te oftici ca nu ai realizat de la inceput ca ai putea sa simti ceva pentru el.

Stii si tu ca dragoste cu sila nu se poate. Nu exista o sticluta cu sirop magic pe care el ar putea sa-l ia si sa se reindragosteasca de tine. Din pacate.

Tot ce poti face e sa te bucuri de timpul petrecut alaturi de el, chiar si in calitate de amici si sa-i demonstrezi ca poti fi o iubita buna, ca poate avea incredere in tine. Poate asta e problema. L-ai ranit la inceput. El te iubea, iar tie nu ti-a pasat. I se pare normal acum sa se poarte asa. Poate se razbuna. Mai exista si posibilitatea ca el sa te fi placut la inceput foarte mult, dar cunoscandu-te mai bine, sa-si fi dat seama ca esti o altfel de persoana, nu cea pe care si-o imaginase el. Asta in cel mai rau caz. Probabil ca nu e asta explicatia, dar trebuia sa stii si varianta cea mai neagra.

Oricum, poate daca veti petrece mai mult timp impreuna si ii vei recastiga increderea, ar fi posibil sa se indragosteasca din nou de tine. Cand iubesti cu adevarat, dragostea pe care o simti nu se stinge niciodata complet. Sper sa reusesti sa pui paie pe focul din inima lui. big grin

| Viuvi a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate
Cel mai bine e sa incerci sa-l uiti treptat... daca nu te mai iubeste si va mai sta vreodata cu tine probabil o va face din mila si probabil isi va petrece timpul cu alta, si asa de ce sa suferi tu?!

| cristi27 a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce face, daca l-ai refuzat prima oara nu cred ca el sa mai vrea vreodata, incearca sa vb cu el deschis si poate se rezolva situatia si ve-ti fi impreuna, o seara placuta