| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de voi si de parerile voastre.
Aseara ma intrebat un baiat daca vreau sa fiu cu el.( eu plac pe altcineva, dar acel altcineva pe care plac eu vrea doar sex de la mine, este exclus din start). Problema este ca eu am acceptat, si este al doilea "iubit" al meu pe care l-as avea, ma simt foooarte prost, simt ca am o povara pe suflet de cand i.am acceptat( am facut asta ca sa ii dau o sansa si poate pe viitor ma voi îndrăgosti de el) prietenele mele au spus sa incerc, dar cum am spus....eu ma simt ca naiba, imi place sa fiu singuratica, nici macar nu stiu sa sărut si am 18 ani...sunt genu ala de " salbatica" voi ce credeti ca e mai bine? Sa ii dau o sansa baiatului respectiv sau sa ma despart de el? Dar ar parea penibil ..nici bine nu i.am spus ca accept relație si gata ma despart de el? laughing
ah da. Si e genu de baiat care imi ofera libertate cata vreau, nu ma streseaza sa ne vedem zilnic sau ceva.
HELLP! crying

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Draga acel altcineva e un curvar care vede in fete un fel wc urii publice in care el isi face nevoile,referitor la al dolea baiat nu stiu ce sa spun eu daca te place sau nu,apropo la o fata nu-i spui vrei o relatie e imatur,uitate la toate filmele romantice initial se cunosc,se iubesc,si se descopera unul pe altul aia da e iubire adevarata,ceea ce ce tia propus baiatul ala nu stiu ce anume e sincer,la varsta voastra sa fim seriosi, draga baietii seriosi rar vei intarni in viata,eu nu prea cred ca cei doi sunt seriosi, alege a treia cale, vezi ca esti la ovulatie cand isi plac asa mult tipi cool populari, i spui in fata cum sa fiu cu tine nu te plac, nu te cunosc, eu daca eram fata radeam de el faci misto de mine, nici nu ne cunoastem in fine e viata ta daca alegi sa fi wc public sa ma anunti si pe mine

| ZMR97 a răspuns (pentru RAY):

Nu trăiești în filme, revino la realitatewinking

| RAY a răspuns (pentru ZMR97):

Stiu,dar e mai romantic asa, adica frate cum sa incepi o relatie fara sa te cunosti cu cineva? asa sunt acuma relatiile, ma duc pe strada sa invit fete sa se insoare cu mine

| ZMR97 a răspuns (pentru RAY):

Corect, este mai romantic așa. însă băiatul i-a spus direct ceea ce el își dorește, simplu.

| RAY a răspuns (pentru ZMR97):

Tot sunt ateu si trebuie sa includ si ratiunea, e si mai rational sa te cunosti cu o persoana in timp daca va placeti, va faceti cunoscutele interesele si formati un cuplu, asa pot si eu spune la maria de la camp no marie eu te plac ne casatorim aii sau la maicata acasa?

| iLoveEpicxD a răspuns (pentru RAY):

Doamne, ce tot aberezi? Baiatul care m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el il cunosc de ceva timp, suntem colegi!

| RAY a răspuns (pentru iLoveEpicxD):

Dar acel altcineva pe care plac eu vrea doar sex de la mine, este exclus din start
eu vorbeam ceva tu ai inteles altceva in fine

| iLoveEpicxD a răspuns (pentru RAY):

" i spui in fata cum sa fiu cu tine nu te plac, nu te cunosc, eu daca eram fata radeam de el faci misto de mine, nici nu ne cunoastem"
Ideea era ca nu il plac, nu ca nu il cunosc laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar incercand sa ai/sa stabilesti o relatie reala, vei reusi sa gasesti chiar tu raspunsurile care te framanta. Mai ales ca iti lasa libertatea de miscare si de a lua hotararile de moment consider ca nu ai nimic de pierdut si ar fi un experiment cu adevarat edificator pentru relatia ta pe viitor.Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu il placi, desparte-te de el.
Daca il placi si crezi ca vei putea simti ceva pentru el, pastreaza-l.

| Kettolix a răspuns:

Io zic sa incerci. N-ai ce pierde. tongue Putina distractie nu iti strica, dar fa ce iti spune si inima, nu doar ratiunea. Sa le asculti pe ambele happy

| Diggster a răspuns:

Daca te simti bine cu el si iti place ramai cu el. Daca nu e mai bine sa nu dai impresi gresite baitului. Bafta