| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat dar el se indeparta incet de mine si am crezut ca nu ma mai place, prietena mea cea mai buna cand a auzit ca nu stiu daca il mai plac mi-a spus ca il place ea, apoi el cand a auzit de la prietena mea ca nu il mai plac a fost dezamagit dar se comporta din ce in ce mai frumos cu mine si imi dadea semne ca ma plc, cu timpul mi-am dat seama de greseala pe care am facut'o cand i-am spus ca nu il mai plac asa ca am decis sa-i spun ca tin la el, i-am spus'o si lui si prietenei mele, totul e ca inainte adica se comporta la fel cu mine... dar ma tem ca relatia dintre mine si el sa nu-mi afecteze prietenia cu prietena mea... daca a-ti putea sa-mi da-ti un sfat v-as fi recunoscatoare:*

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Prietenele au avut dintotdeaune relatii sacre. Eu nu as iesi cu nici un fost prieten de-l unei prietene de-a mea. Si stiu ca nici ele nu ar face asta. Ne sprijinim reciproc si cand se mai intampla sa punem ochii pe aceleasi baiat ne spunem "Stiu ca tie iti place mai mult de el, lasa, mai simpatizez si alti baieti, si oricum, nu as putea sa mai fiu cu asta daca stiu ca tie iti place de el". Da, cam asta fac prietenele adevarate. Dar acum eu nu spun catie ar trebui sa ti se aplice aceasta regula, sa nu mai fii cu el pentru ca prietena ta il simpatizeaza, aici conteaza mult mai mult exact ceea ce simti tu pentru el in comparatie de prietena ta, care doar il considera un tip dragut.