| Andreea_Cristiana_1996 a întrebat:

Am fost cu un tip 2 ani. De cateva saptamani ne am despartit. Eu am trecut.peste, chiar foarte usor. Insa am am cateva intrebari:

1. vorbesc cu un alt baiat, insa nu pot sa simt nici macar atractie pt el. Imi place mult ca e serios, atent, ceea ce nu aveam in fosta relatie, iar acum ca le am gasit fug de ele. Parca nu mi as dori o relatie serioasa... Ceea ce e ciudat. Cred ca mai mult il apreciez ca om...

2. Chiar daca am prieteni si baieti cu care mai ies la cafea, tot se ajunge la.capitolul iubire si prietenia se sfarseste prin a fi intrebata daca vreau ceva cu respectiva persoana. De ce? Ce sa fac.ca.sa.nu se mai ajunga aici?

3. Ma simt necunoscuta.mie, nu stiu ce mi doresc. Acum ma simt vinovata ca.l am incurcat si pe actualul meu prieten, cand eu defapt vreau multa libertate. el este plecat mai mereu in afara si cand vine, stie sa.ma resfete, dar eu nu pot pierde timpul asteptandu l pe el. Cand am timp sa l cunosc mai bine...? Am impresia ca.m am grabit... Si plus ca nici nu ma atrage prea mult... Mi e rusine sa.dau inapoi...Help me sad

Răspuns Câştigător
| Jessica007 a răspuns:

Daca stii ca nu esti constanta in relatie de ce te mai complici? Tu poate nu iti dai seama dar ranesti si persoana de langa tine si nu prea e frumos ce faci.Tu daca ai trecut asa de repede peste o relatie de 2 ani, inseamna ca nu au fost sentimente puternice din partea ta. Daca inca nu esti pregatita pentru o relatie serioasa, si vrei mai multa libertate, nu te mai complica in relatii inutile.In momentul cand vei fii sigura pe tine, sigura de ce iti doresti cu adevarat atunci poti sa actionezi, dar pana atunci vezi cum faci sa nu ranesti persoanele din jurul tau.Bafta!

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Dupa fiecare relatie serioasa e bine sa stai o perioada singur. Tocmai pentru a evita haosul pe care il simti tu acum. Cu actualul nu are rost sa pierzi timp. Plus ca il incurci si pe el de la a=si gasi o persoana care chiar il apreciaza si il vrea. Si nu e corect fata de el.
Amicii...intotdeauna mai devreme sau mai tarziu intr-o prietenie fata-baiat va interveni cel putin de-o parte atractia fizica si dorinta de mai mult. Nu e ceva anormal. Nu ai ce sa faci sa eviti chestii de genul decat sa nu mai iesi cu ei.
Stai o perioada singura, bucura-te de viata de celibatara si cand va fi timpul ...vei gasi un altul.