| AliG a întrebat:

Am fost cu un tip 2 ani. De cateva saptamani ne am despartit. Eu am trecut.peste, chiar foarte usor. Insa am am cateva intrebari:

1. vorbesc cu un alt baiat, insa nu pot sa simt nici macar atractie pentru el. Imi place mult ca e serios, atent, ceea ce nu aveam in fosta relatie, iar acum ca le am gasit fug de ele. Parca nu mi as dori o relatie serioasa. Ceea ce e ciudat. Cred ca mai mult il apreciez ca om...

2. Chiar daca am prieteni si baieti cu care mai ies la cafea, tot se ajunge la.capitolul iubire si prietenia se sfarseste prin a fi intrebata daca vreau ceva cu respectiva persoana. De ce? Ce sa fac.ca.sa.nu se mai ajunga aici?

3. Ma simt necunoscuta.mie, nu stiu ce mi doresc. Acum ma simt vinovata ca.l am incurcat si pe actualul meu prieten, cand eu de fapt vreau multa libertate. el este plecat mai mereu in afara si cand vine, stie sa.ma resfete, dar eu nu pot pierde timpul asteptandu l pe el. Cand am timp sa l cunosc mai bine? Am impresia ca.m am grabit.Si plus ca nici nu ma atrage prea mult. Mi e rusine sa.dau inapoi

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa gandesti si logic sasi folosesti partea aia rationala din creier, aia isi comunica ceva, isi comunica de fapt nu te baga in relati ca tocmai ai iesit din una si ai ascultat partea emotiva sperand ca vei avea ce nu ai avut in prima relatie, acuma trebuie sa fi matura in gandire si sa i spui nu ne potrivim si asta e, cei drept nu cred ca a fost nici o atractie si doar o lipsa de afectiune atata tot

| Florentina9210 a răspuns:

Mda, nici tu nu stii ce vrei! Daca crezi ca nu ai nimic pentru acel baiat, lasa-l sa isi caute pe alta. Il tii incurcat si pe el si pe tine. Pune stop daca consideri ca relatia nu mai merge sau nu ar putea merge si gata. Nu iti bate joc de sentimentele lui.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce va pasa asa mult parerea celorlati din jur? Ii spui " Frate, te apreciez ca om, dar nu a chef de iubirea ta!" Fii sincera, nu iti place ce a zis un prieten de tine? II SPUI! Ia masuri, pentru ca sincer, cu atitudinea ta si viitorul prieten o sa-ti lase amintiri neplacute, fa-te sweet, dar cand trebuie scoate-ti ghearele

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, chiar daca iti este rusine, trebuie sa o faci, este necesar pentru ca in viata vei gasi inca o groaza de momente in care rusinea de va impiedica, nu trebuie neaparat sa iti placa acum orice baiat, si eu dupa o relatie nu am mai gasit o fata sa ma mai loveasca asa in suflet incat sa ma indragostesc, pentru ca sunt mai rare asemenea momente. Nici nu e nevoie sa te grabesti, iubirea o sa mai vina, pana atunci pregateste-te si incearca sa inveti mai mult din ceea ce nu stii pentru ca tu ca om nu poti sa-ti doresti o relatie asa ca nestiitor, nu zic ca e cazul tau dar poate mai sunt multe lucruri de invatat care te-ar putea ajuta. O sa te intalnesti cu cineva, tu pregateste-te si nu cu un exces de zel.
Sa ai o zi palcuta!

| AliG explică (pentru BeardedSamurai):

De intalnit, din asta zic. Dupa ceva timp se ajunge din nou la intrebarea: vrei sa vedem daca merge ceva intre noi? ce sa fac sa nu se mai ajunga aici?

| BeardedSamurai a răspuns (pentru AliG):

Este ceva ce ti se ofera, conteaza cu cine te intalnesti, nu ai ce sa-i faci, pentru ca sunt baieti care vor sa incerce, tu pur si simplu trebuie sa le spui in cazul in care nu vrei si nu simti nimic pentru ei ca nu simti nimic pentru ei, trebuie sa dai deoparte rusinea si sa o spui ferm si o sa inteleaga, dar sa spui in fata, nu pe facebook sau prin mesaje etc.
Sa ai succes, e important in viata sa spui ce simti, fara stanjenire atat timp cat este ceva normal.

| AliG explică (pentru BeardedSamurai):

Cel mai rau imi pare ca i am promis prietenului meu ca il voi astepta astea 2 luni cat el e plecat... dar ma simt singura... nu simt nimic sad off, e greu

| BeardedSamurai a răspuns (pentru AliG):

Atunci daca asta este singurul mod in care il poti contacta acum trimite-i un mesaj sau suna-l si spune-i ca ai facut o greseala