| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am o relație cu un baiat de 4 luni, a fost primul meu iubit eu având 16 ani, de curând am aflat ca fostul baiat pe care îl plăceam cu ceva timp in urma pana sa fiu cu actualul ma place.De când am aflat asta sunt foarte neliniștită si parca simt ceva pentru el, ceva ce nu îmi doresc, nu vreau sa renunț la actualul meu iubit dar am început sa fiu seaca cu el pentru ca ma simt vinovata pentru ce s-ar putea sa simt pentru acel baiat.Ce sfat îmi dați?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar am început sa fiu seaca cu el. Să bei apă. ca să nu mai fii seacă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Decat sa te gandesti la altul in timp ce esti cu actualul si sa te comporti cu acesta mai rece, sec si chiar urat, mai bine va despartiti, din respect pentru timpul si sentimentele amandurora.

De unde stii ca sursa din care ai aflat e de incredere?

Nu se poate sa impaci si capra si varza.Trebuie sa alegi o singura varianta si sa-ti asumi decizia.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Am aflat de la el, mi-a spus personal.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a spus el personal, desi stia ca esti deja intr-o relatie cu actualul? Vai, nu mi-e deloc dor de dramele astea de liceu.laughing)

Faci cum doresti.Dar repet, nu ii poti avea pe amandoi acolo de rezerva.Ori esti cu unul ori cu altul.Asa e corect din punct de vedere moral.

| sammie a răspuns:

Urmărește-ți emoțiile.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Să te gândești foarte bine, nu te poți juca cu sentimentele altora.
Așa că alege în funcție de ce simți, iar dacă te despărți fă asta într-un mod frumos.

| Ilovedinero a răspuns:

Ciaooo,raspunde-mi te rog la aceasta intrebare:
Ești imp cu asta și te gândești la celalalt, ok?
Dacă ai fi imp cu celalalt te-ai gândi sa fi imp cu asta?