| SperantaPierduta a întrebat:

Am fost de mai multe ori impreuna (Destul de mult, acum insa de aproape 3 luni). Totul mergea bine pana acum vreo saptamana cand si-a schimbat brusc comportamentul (banuiesc ca vreo problema in familie, nu e genul de persoana care sa vorbeasca ce il roade cu altii, desi i-am spus mereu ca sunt langa el). Imi spusese ca i-au trecut nervii si e ok, dar continua sa fie mai distant. I-am spus ca atunci cand vrea sa vorbim sau sa fim ca inainte sa ma anunte si atunci a inceput el sa ma caute, sa vorbim. Doar ca nu stiu ce are, nu mai vrea sa ne intalnim (el zice ca da, dar nu face nimic si inainte el propunea sa ne vedem, acum nimic). Stiu ca e destul de stresat in perioada asta, are de invatat si de cateva zile chiar nu l-am mai vazut pe afara, doar ca nu inteleg. Daca voia isi facea timp si pentru mine. Cum sa fac sa vorbesc cu el? Si sa ne intalnim? Pentru ca daca am vorbi in fata poate ar fi altceva. Si oare care poate fi cauza comportamentului sau?

6 răspunsuri:
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Poate este foarte ocupat si obosit. Discuta cu el, intreaba-l de ce este asa de distant cu tine, nu laati ca lucrurile astea sa va desparta, sa stea in calea voasra, nu trebuie sa existe resentimente intre voi

| LostInBubble a răspuns:

Poate s-a saturat si nu mai simte nimic. happy

| SperantaPierduta explică (pentru LostInBubble):

Pai asta m-am gandit si eu, dar de ce nu spune? Ca l-am mai intrebat si mereu se enerva si zicea ca daca ar fi adevarat mi-ar zice.

| LostInBubble a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Ori ii este jena, ori baiatul are nevoie de spatiu. Nu-l sufoca.

| Pozitivca a răspuns:

Zii ca ai urgent nevoie sa vorbiti nu-i spune nimic alt ceva si nici nu-l intreba nimic si poate ar dori sa va vedeti sa vorbiti intre 4 ochi si nu deodata incepe a il intreba pur si simplu fii linga el vb pe orice tema numai nu despre asta si la sfirsit il intrebi poate iti raspunde succes.

| alinuta1994 a răspuns:

Doamneee ce de mult seamana tipul tau cu al meu, asa si prietenul meu nu e prea deschis cu mine si ma chinui uneori caci in cap imi vin mereu orce prostie poate nu ma iubeste? poate e alata cauza? dc asa dur? ect ect. Ce poti sa faci? Sa il accepti asa cum e. Asa sunt unii tip. Uneori au nevoie si de acele 'periode' in care sa stea singuri. Eu cind prietenul meu face asa, incerc sa nu il iau prea tare in atentie, avem 2 ani impreuna si uneori atit de mult ma enerveaza caci imi vine sa ma despart cu el dar? logic ca nu pot il iubesc nespus de mul.Si deci el de vroia sa te lase demult te lasa si punkt. Incearca sa fii putin mai dura cu el de nu va fi nicio schimbare arata-i ca esti alaturi si el de chiar nu iti arata ca pretueste asta in suflet se va simti ft ok.