| AnaaMariaa123 a întrebat:

Am fost impreuna 8 luni.Ne-am despartit pe 24 februarie( de dragobete). El s-a despartit de mine pentru ca nu ma mai iubea. Cum poate uita un om asa de repede? Inainte ma iubea foarte mult, era relatie la distanta si ne vedeam o data la vreo 2 luni. Era asa de frumoasa revederea aceea. Cum ma poate uita asa din senin? Au trecut aproape 2 luni de atunci si eu tot nu pot trece peste. M-am taiat pe maini, ma lasesem de fumat si acum am inceput iar, mi-am schimbat comportamentul si regret super mult aceste chestii. Nu exista zi sau seara in care sa nu plang de dorul lui si pentru ca imi pare rau ce fel de om am ajuns. Părinții mei mi-au umblat prin noiembrie in telefon ( eram impreuna de vreo 5 luni atunci) si parintii nu au fost de acord cu relația pentru ca au zis ca sunt prea mica si am decis sa vorbim pe ascuns. Totul era frumos. Ne iubeam super mult. Eu in continuare ma ascundeam de părinții mei. De cand ne-am despartit regret super mult ca nu mi-am ascultat parintii si ca i-am mintit super mult cand ma întrebau de el si si au pierdut increderea in mine. Eu si băiatul asta chiar daca ne-am despărțit am ramas prieteni si vorbim in fiecare zi. Nu stiu daca sa mai vb cu el. Câteodată imi vorbeste cu sictir sau ma tine in seen si cateodata vorbim super mult dar faza e ca mai mereu eu ii dau msj. In weekend cand iese cu prietenii lui nu răspunde deloc la msj si sunt weekenduri in care nu vorbim deloc iar lunea el imi scrie. Daca nu ne despărțeam imi începeam viata sexuala cu el vara asta cred ( el nu mai este virgin). Am aproape 15 ani iar el 16 ani. Il iubesc super multttt
Chiar si dupa 2 luni de la despartire nu il pot uita deloc dar am motivele mele pentru care nu m-as mai impaca cu el daca ar vrea
Un sfat ceva? Va rog

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii, cand un baiat afla ca fata isi minte parintii, isi pierde respectul pentru ea. Jncepe sa o considere mincinoasă, stie ca pe el il vei minti de 100 de ori mai usor ca pe parinti si, uite asa, iubirea dispare.

| Freya1 a răspuns:

Vorbesti mai mult la telefon si v-ati vazut cel mult de 3 ori plus ca sunteti mici la 14 15 ani.Chiar te asteptai sa tine?
Poate din cauza varste credeai ca el o sa fie marea ta dragoste dar esti cam mica sa speri asa ceva.Eu ma bucur ca nu ai apucat sa te culci cu el pentru ca faceai ce-a mai mare greseala.
Bucura-te ca s-a terminat acum si nu ati apucat sa faceti relatia mult mai serioasa si sa suferi mai mult dupa.Nu ii purta pica multumeste-te cu faptul ca nu si-a batut joc de tine ca putea sa mai astepte pana in vara sa se culce cu tine si sa te lase dupa.Respectei decizia daca tot nu te mai iubeste si nu mai incerca pentru ca dragoste cu sila nu se poate.Nu mai trage de el sa fiti impreuna pentru il fortezi tu oarecum sa isi bata joc de tine.
Resemneazate si cautati alte prioritati.

| AnaaMariaa123 explică (pentru Freya1):

Ne.am vazut foarte des. Bunicii mei stau in oras la el si bunicii lui stau in oras la mine. Vara asta m.am dus acolo si asa l.am cunoscut.El m.a placut din prima. Mie imi plăcea de un an de un coleg nou din clasa dar acum a ajuns foarte golan. M.am bagat cu el ca sa il uit pe băiatul ala chiar daca nu il iubeam. Dupa vreo 3 sapt am inceput sa il iubesc si sa nu imi vad viata fara el. Am stat toata vara impreuna. Dupa mai venea el la bunicii lui si ne vedeam pe ascuns sau ma duceam eu acolo si parintii mei stiind de el nu ma lasau sa ies si gaseam scuze ca ma duc pana la magazin sau sa ma vad cu o fata vreo 30 min ( parintii mei o cunosc pe fata aia si fata a mintit ca ma vad cu ea) si ne întâlneam.
Tot il iubesc
Nu cred ca si.a gasit pe altcineva
Adica aseara imi trimitea msj cum ca nu ar vrea sa ma piarda si azi imi zicea ca chiar vrea sa ne impacam dar nu i am zis nimic. Am deschis alt subiect. Oricum cu el nu ma mai impac. S.au intamplat super multe chestii pe care nu le pot scrie aici.

| AnaaMariaa123 explică (pentru Freya1):

Ne.am vazut foarte des. Bunicii mei stau in oras la el si bunicii lui stau in oras la mine. Vara asta m.am dus acolo si asa l.am cunoscut.El m.a placut din prima. Mie imi plăcea de un an de un coleg nou din clasa dar acum a ajuns foarte golan. M.am bagat cu el ca sa il uit pe băiatul ala chiar daca nu il iubeam. Dupa vreo 3 sapt am inceput sa il iubesc si sa nu imi vad viata fara el. Am stat toata vara impreuna. Dupa mai venea el la bunicii lui si ne vedeam pe ascuns sau ma duceam eu acolo si parintii mei stiind de el nu ma lasau sa ies si gaseam scuze ca ma duc pana la magazin sau sa ma vad cu o fata vreo 30 min ( parintii mei o cunosc pe fata aia si fata a mintit ca ma vad cu ea) si ne întâlneam.
Tot il iubesc
Nu cred ca si.a gasit pe altcineva
Adica aseara imi trimitea msj cum ca nu ar vrea sa ma piarda si azi imi zicea ca chiar vrea sa ne impacam dar nu i am zis nimic. Am deschis alt subiect. Oricum cu el nu ma mai impac. S.au intamplat super multe chestii pe care nu le pot scrie aici.
Toate rudele mele stiau de relatia mea cu el si erau de acord in afara de mama si tata care nu erau. Toate rudele mele stiu ca fumez in afara de mama si tata. Nu m.au certat, fumez de fata cu ele. Si tata fumeaza de la varsta mea si cu greu au trebuit sa fie de acord asa ca sunt si cu mine dar tata nu ar fi de acord chiar daca el a facut greseala asta tot la varsta mea si ar trebui sa ma înțeleagă

| Freya1 a răspuns (pentru AnaaMariaa123):

E clar ca ti la el in ciuda raului pe care ti la facut.Si eu am iubit cand am fost mica o peraoana ce imi facea rau si nu stiam de ce.
Doar timpul vindeca ranile.

| MihaiNicu23 a răspuns:

A gasit pe alta si tu iti poti gasi pe altul.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Toate trec; vei gasi un altul care sa ramana langa tine, iar parintii nu se vor mai baga in relatiile tale.
Bafta deasa si mult succes

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Esti inca prea mica pentru sfaturi, oricum nu vei asculta de ele. Intr-o zi cand te vei maturiza, vei realiza cat de tampite ti-au fost deciziile si cat de copilaroasa si naiba erai cand chiar credeai ca tot viitorul vostru va fi numai roz, avand in vedere ca sunteti doar niste copii.
Pana atunci, n-ai decat sa accepti ca plangi in fiecare zi ca o consecinta a propriilor tale decizii ca nu te lepezi de tot de el, sau poti sa te destepti de acum si sa iei decizii ce iti vor schimba abordarea fata de el.