| anonim_4396 a întrebat:

Am fost impreuna timp de 6 luni dupa care ea imi spune ca nu mai are aceleasi sentimente pentru mine ca la inceput si am hotarat sa ne despartim si sa ramanem prieteni. eu inca tin la ea. chiar o iubesc. insa nu stiu ce sanse mai am sa ne impacam. ce ar trebui sa fac sa inteleaga ceea ce simt si sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,inainte de toate vreau sa iti amintesc ca dragoste cu forta nu se poate,intr-o relatie trebuie sa existe iubire reciproca,daca ea nu mai simte ce simtea,pentru ca sa te umilesti sa cauti impacare cu ea,fata nu mai simte ce simtea,ar trebui sa faci un pic pe indiferentul sa vezi reactia ei,daca te cauta, te iubeste, daca nu...mai sunt fete.

4 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Daca ea a spus ca nu mai are aceleasi sentimente pentru tine inseamna ca asa este si nu prea mai ai ce face, chiar daca tu mai ai sentimente pentru ea. Iar daca o stresezi cu dorinta ta de impacare s-ar putea sa o superi si mai tare.

| Elysssa a răspuns:

Las-o draga daca ti-a spus asta.Atat de slab esti? Poate nu a avut deloc sentimente pentru tine,altfel nu renunta asa pur si simplu.N-ai cum s-o obligi sa te iubeasca,stii si tu,dragoste cu forta nu merge.Uit-o si mergi catre alta fata,nu e unica pe pamant! In plus tu nu ai nimic de pierdut,singura care pierde e ea,poate o sa-si dea seama mai tarziu, sau poate nu, cine stie...Stiu ca poti!batting eyelashes

| mutulica2 a răspuns:

Cum ar fi?

| mutulica2 a răspuns:

o sa incerc sa fac pe indiferentul o perioada si o sa vad cu adevarat ceea ce simte ceva pentru mine:d daca da. sau daca nu oricum va multumesc tuturor pentru incurajaribig grin