| Twister09 a întrebat:

Am fost impreuna un an si 2 luni. A fost totul frumos făceam totul impreuna. Nu ne-am certat niciodată.
Pana cand intr-o dimineata a spus că vrea sa ne despărțim ca nu mai are același sentimente  pentru mine.
Pe urmă după câteva zile am aflat ca m-a lasat pentru altul, un cioban si ea a trimis poze cu ea dezbracata ca el era plecat in Germania.
Acel băiat l-a băgat pe un prieten în discuție și i-a scris ei ca daca nu se întâlnesc pune pozele pe Facebook. Si atunci ea a fost speriată ca nu știau ce vor sa faca ăștia si a regretat ca a avut incredere in el si ca l-a crezut.
Si s-au despărțit, au fost impreuna o săptămână.
După a început sa-mi scrie mie. Am sperat la o împăcare, imi scria in fiecare zi. Si i-am spus daca mai vrea sa ne împăcam, a spus că se mai gândește si după o săptămână mi-a spus că vrea sa rămânem prieteni ca e mai bine asa ca e decizia ei, ca nu o sa mai fie cum a fost inainte si chestii de genul. Ca trebuie sa trec peste si sa-si refaca fiecare viata.
Am plâns în fața ei, a spus că trebuie să înțeleg si sa vorbesc cu altcineva.
După a început să nu mai imi scrie ca a inceput sa vb cu altcineva, a stat si cu acela 2 saptamani până a aflat de poze si s-a despărțit de ea.
Si de atunci nu mai vorbim deloc. Nu mai imi scrie.
Ne vedeam la lucru în fiecare zi ( 3 luni am lucrat pe timp de vara ).Mai mult ma ignoră nu prea vorbeste cu mine.
Este foarte indiferenta si nepăsătoare. Si nu pot sa-mi dau seama de ce e asa cu mine.
Ea spune că ii pasa de mine si asa dar nu prea vad sa fie asa. Cand i-am zis ca o doare undeva de mine a zis ca nu-i adevărat. Nu stiu cum poate fi asa după tot ce a fost între noi.
Eu nu mai stiu ce sa fac.
Nu intelege ca ii vreau binele si ca o iert pentru ce a facut.
Tin sa precizez ca a fost virgină si am fost primul care am dezvirginat-o.
Suntem despărțiți de 4 luni.
Oare chiar nu va regreta mai tarziu si sa-si dea seama ce a pierdut si ca ii vreau binele?
Ce sa fac? Sa o recastig? Sa fiu si eu indiferent și sa o las să-și bată altii joc de ea?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa recastigi o femeie care nu te iubeste si nu da o ceapa degerata pe tine?
Chiar nu vezi ca nu are nimic pentru tine, daca te-a parasit si a plecat dupa primul care i-a facut ochi dulci?
Nu are importanta ca tu ai fost primul cu care a avut sex, probabil ca dupa tine au mai fost si altii, dar asta oricum nu are importanta!
Nu inteleg de ce despici firul in patru, ce sa regrete ea?
Nu te mai imbata cu apa rece, ca nu are nici un regret, poate doar ca a fost pacalita de celalalt, dar ca te-a parasit, nu ar avea de ce sa aiba regrete, odata ce-i evident ca nu te mai iubea si nici nu te mai voia in viata ei.
Am un singur sfat sa-ti dau: fugi cat poti de departe de femeia asta, ca nu va fi niciodata a ta. daca se va intoarce la insistentele tale, o va face ca sa obtina niste favoururi, dar te va parasii foarte repede si fara pic de regret, cu primul care-i face ochi dulci.
Preferabil sa o lasi sa invete din greselile ei, decat sa accepti ac ea sa-si bata tot timpul joc de tine, pentru ca nu vei fii niciodata fericit si pierzi timp pretios cu cineva care nu te merita si nu te iubeste, in loc sa te faci liber, pentru o fata cuminte, linistita care te poate iubii cu toata inima.
Niciodata sa nu plangi dupa o jigodie care te-a parasit pentru altul!

| sofisis a răspuns:

Mi se pare ca ai avea mai multe sanse sa vorbesti cu un perete. Nu vezi ca fata nu vrea? Ce te tot umilesti atata si plangi si te comporti ca un catelus? Las-o Doamne iarta-ma. Ce-ai?

| cristian200313 a răspuns:

Nu trebuie sa fortezi lucrurile, lasa sa decurga totul de la sine. Daca ea nu te mai vrea, las-o macar in pace, intr-o zi vei gasi o fata potrivita pentru tine.

| IAR a răspuns:

Daca ea nu mai are drag de tine las-o, eu inteleg ca ai sentimente pentru ea dar incearca cate putin sa treci mai departe, este greu dar nu ai de ales.
Ea probabil este tanara si vrea sa experimenteze si inca nu stie ce vrea mai exact, dupa ce isi face norma probabil o sa vrea sa se intoarca la tine, poate. happy

| MAIA18 a răspuns:

Nu poti tine pe cineva lângă tine cu forta! Cel mai bine este sa lasi sa decurgă lucrurile de la sine! Nu forta lucrurile!

| mihai424 a răspuns:

Frate, eu inteleg ca suferi, dar cea mai mare problema, din ce vad eu, o ai cu limba romana. Cred ca la asta trebuie sa lucrezi cat mai repede...