| OneAndOnlyz a întrebat:

Am fost in friendzone cu cea mai buna prietena o perioada destl de mare. Parerea mea e ca e din cauza ei ca imi trimite semnale false non stop. Buun, am decis ca sa ii spun si m.a refuzat pe motiv ca tine la mine doar in sensul de best friend. Ma asteptam la orice raspuns deci eram pregatit si pentru un refuz happy. Toate bune, i-am zis k o sa vb mai rar ca vreau sa o uit ca sa trec mai departe. Eu vreau sa rup aceasta relatie de best friends, si sa nu fie nimic mai mult decat una de genu "salut si atat". Pentru mine a fost cv care m-a tinut pe loc si din moment ce sunt foarte orgolios sunt pregatic sa renunt la tot si sa ma gandesc la mine decat la fericirea altora. Acum vine partea interesanta. I-am zis ca o sa vb mai rar dar dupa 2 saptamani in care nu i-am mai dat nici un msg ma trezesc cu ea ca am uitat de ea iar dupa alta perioada mai lunga zice ca ii e dor de mine. Ce sa mai cred si de ce nu poate sa imi respecte si mie decizia? Astept raspunsuri de la oricine a fost in situatie, chiar si de la fete happy. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate sa ii fie dor de tine ca prieten din friend zone. Sau poate ca i-ai propus prea repede si s-a speriat, iar acum ii pare rau. Nu poti sa stii decat daca vorbesti cu ea. Cum a trecut destul de putin timp, ai putea sa o intrebi daca a reconsiderat propunerea ta. Iar daca raspunde ca nu, ii mai explicit odata ca ti-ai fi dorit foarte mult sa fiti impreuna, dar daca acest lucru nu este posibil, tu preferi sa stai departe de ea ca sa nu suferi cand o vezi sau cand vorbiti.

| OneAndOnlyz explică (pentru SkyPilot):

I-am explicat odata, clar si frumos exact cum ai zis tu dar ea tot insista!

| SkyPilot a răspuns (pentru OneAndOnlyz):

O ignori si iti vezi de viata ta. Nu mai ai nici o obligatie fata de ea. Poti sa o ingnori de tot. Daca nu vrei asta, ii citesti mesajele mai rar, cam la 2 saptamani si ii raspunzi la toate intr-un singur mesaj al tau. Si ii repeti in continuu: eu ti-am respectat decizia, tu de ce nu o respecti pe a mea?
Mai greu este cu intalnirile directe, acolo te uiti in ochii ei si ii spui ca nu ai nimic de adaugat la ce ati stabilit deja.

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Acum tu ai dat „semnale false" - tipa nu a înțeles că vrei s-o rupi de tot cu ea.

| neutrino a răspuns:

Spune-i " salut si atat"!

| peperonies a răspuns:

>Parerea mea e ca e din cauza ei ca imi trimite semnale false non stop

barbatii supraapreciaza atentia pe care le-o dau femeile si femeile subapreciaza atentia pe care le-o dau barbatii.

| Duucu a răspuns:

Ignor-o, daca nu te-a vrut de la inceput, n-o sa te vrea nici acum, oamenii nu se schimba.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

S-a atasat de tine, ca si best friends. sfatul meu e sa o inviti la tine la un film, daca nu poate fi dragoste macar sa fie sex, iar daca nu, ignoro definitiv

Răspuns utilizator avertizat
| Leerix a răspuns:

Ii e dor de amicul ei si atat. Eu spun sa o ignori in continuare, asa e cel mai bine.

| TerenteFTW a răspuns:

Pentru ca s-a obsinuit cu tine, ca un obiect random din camera, nu-i observi valoarea pana nu dispare, daca vrei sa-i spui ceva, spune-i ca nu poti trai intr-o iubire neimparasita si ca ai nevoie sa o uiti sau nu-i spune nimic...trebuie sa inteleaga pana la urma si singura din ce i-ai spus tu acolo

| OneAndOnlyz explică (pentru TerenteFTW):

Cam asta am facut pana acum. Eu tot nu inteleg de ce insista si nu imi respecta decizia. Macar atat merit. Multumesc de sfat!

| OneAndOnlyz explică (pentru TerenteFTW):

Cam asta am facut pana acum dar eu nu inteleg de ce mai insista si nu imi respecta decizia. Macar atat merit. Multumesc de sfat!

| Ra_9139 a răspuns:

Foarte nasol de tine. Prietene, parerea mea e ca mai poti salva situatia. Cred ca atunci cand te va mai cauta, sa zicem pe whatsup sau pe facebook sau chestii de genu...ei bine, trimite-i un "dickpic". Ce inseamna asta? Pai, practic inseamna "poza la penis". Ii faci frumos o poza la propriul penis, gen portret asa sa incapa tot frumos. asa, si ii dai SEND si apoi astepti reactia. Daca iti trimite inapoi un san, o semi-buca, ceva...YOU ARE IN! Si sa nu uiti sa ne zici si noua! Merge garantat!