| asu33 a întrebat:

Bună ziua, dragilor, am o problema care ma frământă de ceva timp. Am aproape 22 de ani și pana în acest moment nu am avut nicio relație, am avut câteva conversatii cu fete online, dar pana la urma, îmi făceam speranțe false, pentru care tot eu sufeream. Gen, am vorbit cu câteva fete, totul mergea bine, ne trimiteam poze, vocale, dar..., ajungeau sa se sature, m-am gândit sa fac o schimbare la starea "relației", sa ne cunoaștem face 2 face, fiind refuzat, deoarece nu doreau ceva mai mult, decât comunicare, like a best friend-type-of-guy, chiar dacă dădeam semnale, puțin mai intime, acestea fiind ignorate. Nu știu ce sa mai fac, îmi pierd răbdarea, speranța, optimismul, vlaga, nu depind de o relație, dar as depinde de o persoana cu care sa împărtășesc cele mai ascunse gânduri ale mele, supărări, nu sa o încarc pe ea problemele mele, dar o consolare sincera din partea cuiva sau cel puțin amăgirea ca cineva are încredere în mine. Trăiesc cu aceasta amăgire a realului, tânjind după o încredere neloiala. Țin sa specific, 1.80, brunet, ochii verzi, îngrijit. Va mulțumesc pentru ajutor, o zi frumoasă să aveți, zâmbiți, viata este frumoasă, doar dacă te naști cu ea. Dacă nu, nu o poți câștiga, oricât ai încerca.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In public cere nr de telefon si propune-le sa iesiti la o plimbare. Vei prinde una la un moment specific, mie mi-a mers si a durat 2-3 zile pana am nimerito, a fost un experiment in testare nu ma asteptam sa dea roade asa usor...

| Danny28 a răspuns (pentru mgtow):

In uk e altceva...

| ania a răspuns:

Cand te vei cinsidera pregatit pentru o relatie de casatorie, sunt pe net site-uri de matrimoniale crestine.Pans atunci nu are rost sa amrtesti fetele degeaba.Roaga-te Creatorului ca la momentul pe care El in considera potrivit sa o aduca in viata ta pe cea csre El stie ca ar fi potrivita sa fie sotia ta.

| Danny28 a răspuns (pentru ania):

Am intrat pe un astfel de site. E plin de analfabeti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta fiindcă încerci. Și fiindcă te ocupi de tine, să obții ceva. Ocupă-te de ea.

| AliGab a răspuns:

Ca femeie maritata la 33 de ani, cu doi copii in prezent iti spun ca nu are rost sa alergi dupa relatii. Marele atu este sa ajungi in stadiul in care sa te simti bine cu tine insuti, sa fii fericit chiar si in singuratatea ta...credea ca atunci va veni si persoana potrivita. Nici macar nu trebuie sa o cauti...atitudinea este totul.

| haileewatson a răspuns:

Daca nu ai avut noroc nu inseamna ca trebuie sa-ti pierzi speranta. Poate esti prea obsedat de chestia asta, incearca sa nu te mai gandesti la "ati gasi o iubita" ci sa te concetrezi pe tine insuti, pe bunastarea si dezvoltarea ta, si automat oamenii vor fi atrasi de tine incetul cu incetul.
Nu cred ca a vorbi online e varianta cea mai buna daca vrei sa-ti gasesti o iubita. Incearca sa cunosti fete in viata reala, la locul de munca, scoala sau prin prieteni comuniwinking

| anonimuIl a răspuns:

Ai scris - Țin sa specific, 1.80, brunet, ochii verzi, îngrijit.
În afară de asta mai trebuie să ai maxim 70 kg la înălțimea ta
La 22 de ani trebuie să fi în 2 variante dacă ai maxim 70 kg, 1.80 înălțime, ochii verzi și brunet
1 - student anul 2 la o facultate și atunci vei găsi studente
2 - angajat undeva doar cu liceul dar să fie un loc de muncă foarte serios, NU agent de pază, vânzător, șofer, ospătar.
Avere la 22 de ani nu îți trebuie.
Dacă ești altfel NU au ce vedea fetele la tine.
Sunt mii și mii de bărbați la 22 de ani la care fetele sau femeile NU au ce vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Inteleg ca iti doresti o relatie de cuplu, o persoana care sa iti fie alaturi si careia sa ii fii si tu. E o nevoie fireasca la aceasta varsta.
Totodata, nu exista o varsta la care "ne facem" o relatie. Totul tine de momentul in care intalnim persoana cu care rezonam, de care suntem atrasi, cu care ne dorim o relatie.
Cu cat abordam mai multe persoane, fiind in cautarea unei relatii, cu atat sunt mai multe sanse sa gasim si persoane cu care nu rezonam.
Probabil ca vei intalni in alte contexte sociale o persoana cu care ai putea initia o relatie, insa nu porni de la obiectivul asta, ci mai degraba de la a cunoaste oamenii. Cunoscand oamenii, vei vedea cu care esti compatibil (ca partener de cuplu, ca prieten, coleg etc.). Atunci cand abordam pe cineva cu dorinta de a intra intr-o relatie de cuplu cu acea persoana, e posibil sa fim dezamgiti daca cealalta persoana nu isi dorestr acelasi lucru. Asadar, da-ti ocazia sa cunosti oamenii doar pentru a-i cunoaste si asa vei vedea care e persoana potrivita pentru tine.

| Danny28 a răspuns:

Nu îți bate capul. Sunt pe interes.

| Sandu3 a răspuns:

Pai eu am 46 de ani si nu am avut nici o relatie cu nimeni.Niciodata.Sa spunem ca e o chestiune de ghinion sau de nesansa.Sincer acum, nu prea mai vreau eu sa ma implic chiar daca as avea ocazia. Femeile din ziua de astazi au un comportament si un caracter cel putin discutabil.Nu le bag pe toate in aceeasi oala dar din pacate mai mult de 50% sunt dezinteresate de o casnicie cu cineva.De materialism nu mai vorbesc.O sa iti dai seama singur pe viitor.Numai bine iti doresc.

| GLA a răspuns:

Bro, prima mea relatie am avut o la 23, la fel si eu sunt baiat bine, ingrijit, tatuat, fac sala sunt destul de solid. Dar daca ceva am invatat pana la varsta mea de acum de 27 de ani este din cauza comportamentului nu am putut avea femei langa mine, nu am avut si atitudinea aia barbateasca, ALPHA, acum la anii astia poate o am la inceput cu o fata dar dupa ce ma atasez de ea devin sufocant de iubitor si strica si asta. Ai rabdare, cauta dar cu masura nu fii disperar (ca mine) de cele mai multe ori cand am cautat n am gasit. Cauta fete prin prietenii tai sa iti faca cunostiinta cu ele, pe net e mai greu sa agati. Noroc sa ai!

| MasterYii a răspuns:

Stai linistit ca nu esti singurul, pariez ca cel putin 25% din cazuri sunt la fel, acum cine stie si cu fetele astea ce vor.
E ciudat faptul ca cica sunt mai multe fete decat baieti pe planete insa nu toate vor relatie sau sa se vada face 2 face... cel mai recomandat e sa vorbesti video ca asa le oferi increderea ca esti tu insa sa nu devii prea plictisitor sa aduci ai si putin sharm si idei sau sa faci ceva convingator care sa atraga incredere de sine sau ceva funny sa le atraga sau mno... acum vezi tu mai incerrci, daca nu reusesti online incerca si in real poate ai mai multe sanse daca zici ca arati bine e mai recomandat happy
Daca consideri arati bine, ingrijit si esti atragator cu atat mai mult trebuie sa te afisezi in public si sa ai putin tupeu sau na sa incerci dar sa fi cool ndaca esti respins sa arati c anul iti pasa. treci peste mai incerci.