| User4010302 a întrebat:

Am fost intr-o relație de 1 an și jumătate care s-a încheiat acum 11 luni(aproximativ). Eram doar niste copii, aveam 16 ani amândoi.Era mai mult o relație la distanță dar făceam față cu brio împreuna.Totul a început să scârțâie in momentul in care mi-am înșelat persoana iubita. Eram la o petrecere iar o fată care mă plăcea pe atunci m-a băgat in pat cu ea deși știa ca am prietena. Inconștient de la băutura, nu-mi aduc aminte nimic din ce s- a întâmplat in seara aia dar cel mai probabil lucruri neortodoxe. Am stat încă 4 luni de relație și de fiecare data când ma vedeam cu prietena mea nu-mi puteam controla respirația.Cu câteva zile înainte să ne despărțim,fusesem la ziua unui prieten unde aceeași persoana de mai sus,m-a sărutat, ne-am sărutat.
Nu am mai rezistat și m-am despartit imediat de persoana cu care eram atunci. Știu, a trecut aproape 1 an de atunci dar tot mă bântuie acest gând.Sa-i spun oare vreodată fostei mele iubite ca a fost înșelată? Sau e mai bine să nu știe niciodată ceea ce s-a întâmplat?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace ca nu dezgroapa nimeni mortii cu ce s-a intamplat acum 1 an sau 7, mai ales ca sunteti prieteni, nu sot si sotie, astea fiind relatii de copilasi, deci fara importanta.

| anonimuIl a răspuns:

Nu îi spune.

| ttttoo12 a răspuns:

Spune-i, probabil persoana aia a trecut peste si nu o mai intereseaza de tine.
Daca asta te face sa te simti mai bine, fa-o.