| Silvii a întrebat:

Salutare,TPU! Am o problema. sunt cu prietenul meu de 1 an si aproape 4 luni. tocmai ieri a aflat ca cica eu l-as fi inselat,asta din start i-am negat-o si i-am zis ca am iesit doar cu un baiat cat timp stateam noi si ca nu are motiv de ingrijorare pentru ca mai era si cea mai buna prietena a mea si inca doi baieti. i-am zis dupa ca in timpul in care noi eram intr-o 'pauza' pe care eu o credeam despartire, m-am sarutat cu baiatul asta.prietenul meu a reactionat foarte urat, in sensul ca era foarte nervos si mi-a zis ca nu mai are incredere in mine.stiu ca asta a spus-o la nervi.eu stiu sigur ca nu l-am inselat si i-am spus si lui asta. mi-a zis ca as fi ultima persoana la care s-ar astepta sa faca chestia asta.cand l-am intrebat daca vrea sa ne despartim a zis ca nu.cu toate ca el zice ca ma crede ca nu s-a intamplat nimic, eu il simt ca nu ma crede.ce ar trebui sa fac sa isi schimbe parerea?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ce ai facut tu pe undeva tot inselat se numeste dar prietenul tau daca te iubeste asa mult poate sa treaca peste asta chiar daca nu va uita, nimeni nu-i perfect si ar trebui sa stie...

| darrio2007 a răspuns:

Tu ai fost sincera ca i-ai spus ce ai facut in acest timp dar nu trebuia sa il saruti pe acel baiat.Mai ales ca ai spus ca este o pauza.Desi tu credeai ca este despartire.Nu ati fost hotarati niciunul ce vreti.PAUZA sau DESPARTIRE?

| kRedhead a răspuns:

Lol, de ce i-ai zis? Frate ganditi si voi inainte sa spuneti ceva straight face. Intr-un fel sa stii ca l-ai inselat si te inteleg. dar incearca sa-l prinzi un moment si sa vorbiti despre chestia asta. Pentru ca in calitate de iubitul tau, ar trebui sa stie ce te framanta, nu? happy Oricum... o relatie de 1 an si 4 luni este destul de rezistenta. Vorbeste cu el, crede-ma ca te va intelege si o sa va reveniti. Succes! :*

| zxzx a răspuns:

Si tu desteapta, de ce i-ai mai zis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost prea bine.
Trebuie să treacă timp pentru ca încrederea să revină. Până atunci, trebuie să îi dovedeşti că îl iubeşti şi că ceea ce s-a întâmplat (acel sărut) a fost o greşeală şi ai fost uşor vulnerabilă.
Dovedeşte-i prin fapte, nu doar cuvinte.

Dacă ţineţi unul la celălalt cu adevărat, veţi trece şi peste asta, treptat! Ai răbdare.

Succes şi o zi cât mai frumoasă-ţi doresc!

| Ekcstsy a răspuns:

Te-a mancat acum cam trebuie sa te scarpini. Daca ai vazut ca v-ati impacat si e totul ok trebuia sa taci din gura, si sa nu ii spui. Acum normal ca nu are incredere in tine, daca acum te-a lasat si peste putin timp cu esti cu limba-n gura altuia. Pune-te in locul lui si vezi cum ai reactiona tu, si il vei intelege. Trebuie pe parcurs sa ii demonstrezi c a se inseala in privinta ta. Iti va fi greu sa pornesti cu increderea de la 0 dar daca il iubesti o vei face. Succes

| darrio2007 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Cred ca era mai grav daca el afla de la altcineva.A fost sincera fata.Bravo ei.Dar nu se astepta la asemenea reactie din partea lui.

| Ekcstsy a răspuns (pentru darrio2007):

Da ok si sinceritatea trebuie apreciata nu zic nu. Dar daca a fost vorba doar de un sarut trebuia sa o lase asa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Ai dreptate.Cred ca fata a fost sincera pentru ca tine la el.Indiferent de problemele avute impreuna.

| blueSky_3324 a răspuns:

Pai i-ai recunoscut asta in fata? N-ar fi trebuit! Mare greseala, ti-ai cam facut-o cu mana ta. In dragoste si-n razboi e permis orice, adica si minciuna.:-D, Cum crezi c-ar fi trebuit sa reactioneze?! Faptul ca a reactionat asa inseamna ca tine la tine. Lasa timpul sa treaca sa vindece ranile, altceva n-ai ce face. Poarta-te tandru cu el, vorbeste frumos, masoara-ti vorbele la nervi si ai sa vezi ca se v-a rezolva. Have a nice day!

| secretword a răspuns:

Apai,pana la urma tu te-ai sarutat cu baiatul ila si intr-un fel l-ai insealat... Nu poti sa faci multe lucruri doar timpul poate sa faca, pacat sa se strice o relatie de un 1 si 4 luni pentru un sarut nu? sunt sigura ca numai are incerederea aia de 100% dar cu timpul poate va reveni, bafta! happy

| diana99999 a răspuns:

Trebuia sa-i spui ca tu aveai nevoie de o pauza=despartire, si pourma, poate chiar erati despartiti de-a binelea ca sa poti sa te saruti cu altul happy spune-i ca tu ai crezut ca sunteti despartiti daca nu i-ai spuswinking BAFTA

| Cherolle18 a răspuns:

Eu una te felicit ca iai spus tu si nu a aflat de la alt cineva. Cel mai bine ar fi ca sa-i spui ca tu nu crezi ca el nu mai are acea incredere de 100% care o avea pana acum si intreaba-l ce ar trebui sa faci ca sa aiba aceeasi incredere in tine ca si pana acum spera ca te-am ajutat FUNDAhappy