| Daniela7162 a întrebat:

Am fost la menstruatie in perioada 18-22ianuarie. In perioada 24-27, apoi pe 9 feb am intretinut relatii sexuale neprotejate, fara ejaculere in interior. E posibil sa fi ramas insarcinata? Mi-a intarziat deja cateva zile. Mentionez ca nu am cel mai regulat ciclu menstrual

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand cilu neregulat nu se poate stii niciodata cand ai perioada fertila si nici daca esti gravida, in special ca ai mentionat "relatii sexuale" neprotejate, care fiind consecutie, inseaman ca exista sperma pe teava, care s-a scurs involuntar in vagin si te poate lasa imediat gravdia, numai daca erai in perioada fertila.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
In cazul tau 9 Feb +21 zile = 2Martie

| OchișhoriAlbastri a răspuns:

Aceias problema.
Luna trecuta am avut ciclu pe data de 19.
Luna asta inca nu mi-a venit.
Momentan inca mai astept.
Daca nu vine pana pe week-end am sa fac un test.