| Tuca a întrebat:

Am fost la nunta lui si m-am simtit legata cu lanturi, nu puteam face nimic sa il aduc inapoi. Am fost la nunta lui. fostul meu iubit s-a insurat acum 2 saptamani.
Am intrat in biserica am salutat mireasa si m-am facut nevazuta pana a inceput ceremonia, am apucat un loc bun intr-un colt cam inghesuit dar de acolo il vedeam perfect.
Am vrut sa tip in gura mare sa ii spun ca il iubesc si ca vreau sa fim din nou impreuna dar constiinta imi spunea casi nevata lui va suferi asa cum am suferit si eu, in momentul cand a spus "da " mi-au dat lacrimile si am incercat sa ies afara din Biserica.
S-a uitat in ochii mei cand a intrat in Biserica mi-a zambit si mi-a spus ca e ferict ca ii sunt alaturi in acel moment fericit pentru el.
Am plecat in parc imediat dupa ceremonie si am stat pe o banca pana la 4 -5 dimineata poate in momentele alea cand eu plangeam el isi savura noaptea nuntii.
Simt ca am un gol in stomac si un lant legat de inima.
Merit asta eu nu am stiut sa il fac fericit, el mereu se ruga de minee sa nu mai fiua asa rea cu el si acum nu mai are cine sa se roage de mine i-au ajuns si lui 2 ani.
Sper sa fie fericit. Dar eu?

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu se mai poate face nimic! chiar u ai spus-o! gandeste-te doar ca n-a fost sa fie si ca vor mai veni alti!
incerca doar ca greselile care le-ai facut cu el sa nu le mai faci cu altul!
intr.un fel imi place de tine,dai dovada de o persoana tare, chiar daca nu crezi asta, eu in locul tau nu as fi putut fi prezenta la ceremonie sad
din creseli se invata! ma bucur pentru tine daca chiar ai invatat ceva!

| ascovit a răspuns:

Raspunsull lui @Maria ar fi fost 100% perfect daca nu spunea ca el acum e"maritat".

Ce sa iti spun, ai putea lupta pentru. el in continuare, insa gandeste-te ca, "ce tie nu-ti place altuia nu-i face". Adica sotiei sale. + ca daca el a luat decizia de a se casatri cu acea femeie trebuie sa fie ceva serios, nu cred ca ar putea merge asa de departe doar ca sa te faca geloasa sau mai stiu eu cum chatterbox, nici nu cred ca ti-a trecut prin cap asa ceva si daca da elimina acest gand. Ati ramas totusi amici, foartte frumos, baieti mai sunt pe luma asta, nu te gandi cum poti sa nu iti mai placa de el, pentru ca timpul este cea mai buna solutie.

| shtephie a răspuns:

Tu cu siguranta iti vei gasi o persoana care sa te iubeasca si s-o iubesti :X Ai incredere in tine.

| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Din pacate ne dam seama de valuarea anumitor oameni numai dupa ce i pierdem.Desi te doare si inca il mai iubesti, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca el este acum maritat. Daca vrei sa iti fie bine si sa nu te mai chinui, sa nu te supui unei torturi sentimentale pe care deja o resimti eu te sfatuiesc sa incepi sa te departezi din ce in ce mai mult de el. Daca il vei vedea mereu nu iti va produce prea mare fericire.asa ca fa ce iti propun.Gaseste-ti si tu un barbat care sa te iubeasca si sa te respecte si incearca ca in urmatoare relatie sa eviti pe cat posibil greselile pe care le-ai facut in trecut.Eu iti urez numai bine si in caz ca ai nevoie de cineva, de un om pe umarul caruia sa plangi apeleaza la mine!

| maryy a răspuns:

Trebuie sa fii tare acum si sa te impaci cu ideea ca nu a fost sa fie.Probabil si tu ai invatat ceva si cu persoana care va fi langa tine te vei purta altfel.Mult succes si ai grija de tine!

| maya_1225 a răspuns:

Am patit si eu la fel ca tine de curand, nu mai aveam nimic pentru el dar cand am auzit ca s-a casatorit parca iar mi-au revenit unele sentimente pentru el.u ai trecut peste?

| albinutza_6066 a răspuns:

Hello! tu sa fii sanatoasa! barbati mai sunt pe lumea asta...si daaa te cred ca il vrei pe el...dar. poate nu a fost pentru tine.fruntea sus! come on!