| anonim_4396 a întrebat:

Nu Sunt Pro Basescu! Dar,Ar fi Meritat Amendati cei care au Huiduit in fata Primariei si la biserica la Ceremonia Nuntii EBE, i?!

20 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Oameni de cacao fara cultura si bun simt, majoritate platiti care nu fac altceva decat sa provoace pe presedinte sub ochii celor de la interne pe care un ministru la fel de jenant ca si acei amarati permite acest lucru.
Nu era momentul dar credeti ca adeptii lui copy si cacarau au limite?

| justitiarul a răspuns:

Nu.Ar fi meritat felicitati!
In timp ce peste 80% din tara se zbate in saracie,Basescu si alde Videanu isi etaleaza bogatia furata de la saraci.
Inca au fost blanzi manifestantii,dar rochia umflata cat casa poporului a Ebei,ar fi trebuit colorata cu oua si rosii,dar cum ouale si rosiile sunt la pret de criza, uite ca a scapat neatinsa.
Si totusi dupa nunta lui Borcea, cea a Ebei a fost cea mai kitsch-oasa si opulenta, in totala contradictie cu ce ar fi cerut eticheta unui presedinte(chiar si demis)si unui europarlamentar(care e adevarat a a ajuns acolo prin furt masiv de voturi).
Apropo, ia uite cum o vede strainatatea pe fata tatei:http://www.ziare.com/......-pe-771514

| anonim_4396 explică (pentru justitiarul):

Bre, justitiar unidirectional visceral: duminica Ponta a fost si el nas.
Ce credeai ca s-ar fi intamplat daca ar fi aparut 100 de "cetateni" la biserica la care a nasit, ca sa huiduie gen : "Demisia, plagiattorre!". De ce nu s-a intamplat asta? Da, asa ziceam si eu... noi nu ne coboram la mintea varanilor...
Sper sa nu faci fete, si la nunta lor sa il huiduie careva pe diverse motive pe socrul mic, ar fi pacat sa simti gustul aceleiasi monede returnate...

| justitiarul a răspuns (pentru anonim_4396):

"Bre" iepurica!
Daca Ponta a plagiat il doare fix in cot pe pensionarul care urla in fata catedralei "Jos Basescu".La fel si pe bugetarul de rand care face foamea. Dar chiorul le-a taiat veniturile oamenilor astora, promitandu-le ca in sase luni si le vor recupera.Si nu prea s-a tinut de cuvant!
Daca pe tine si restul va incearca o scarba teribila uitandu-va la bietii amarati care n-au bani sa-si ia medicamentele, dar va umple inima de bucurie luxul si opulenta afisate fara jena, intr-o tara formata din oameni saraci, la carma careia marinarul demis inca se joaca de-a presedintele, asta e partea doua.Scuza-ma ca nu pot sa rezonez cu burghezia lui Basescu si sa ma bucur ca si-a maritat analfabeta!
Ma intreb insa de ce a preferat mimoza albul si nu portocaliul? Ar fi mers mai bine cu buzele.
Sa-i fac si eu o urare demoazelei:sa-i mearga casnicia asa cum a mers tara asta de cand a patronat-o tac-su.Si sa traiasca atat de bine cum au trait pensionarii sub conducerea lui Base!

PS laughing Am un baiat de 17 ani, nu mai am de gand sa fac alti copii, insa la nunta lui te asigur ca nu o sa ma huiduie nimeni.Nu ma bag in laturile porcilor din politica romaneasca, asa ca poti sta linistit.

| anonim_4396 explică (pentru justitiarul):

Ba te huiduie EBA ca te-ai luat de tac-su si de postul ei necinstit cistigat in Parlamentul European laughing
Oricum, stai linistit ca asta nu-i casnicie sa tina, intre o fufa cu limba scrintita si un flusturel de bani gata. De fapt, uite cum suna "EBA se marita cu Sida", in care EBA in rusa inseamna "te f..." si "Sida" e intraductibil laughing

| justitiarul a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vezi dracie:Sida va deveni europarlamentar straight face Candideaza din partea Miscarii de Dreapta, adica tot PDL-ul laughing

| anonim_4396 explică (pentru justitiarul):

N-are sanse. Nu-l lasa Chiulau repetentul si Mincinosu plagiatoru. Asta daca nu cumva schimba tabara cu muta lui si-l tradeaza pe marinerhee hee Chiar ar fi culmea sa vezi cum ii da muta cu flit lu tac-su, acum dupa ce au venit toti lacheii la nunta si i-au dat daruri de nunta de un milion de euroi laughing

| florin1979 a răspuns:

Eu i-as premia! le-as da banihappy

| VadTot a răspuns (pentru florin1979):

Si eu le as da Bani unora ca la Nunta ta sa fie huiduita ce zici?

| Wehrmacht a răspuns:

Macar atunci puteau sa isi tina gura.Nu era numai Basescu acolo, mai erau si alti oameni.Astia sunt oameni fara ocupatie carora le place sa strige de nebuni.Nu rezolva nimic, doar se duc, se plang de caldura, tipa ca disperatii si atat.Cand ii aud pe aia la TV ca spun de cei care au stat acasa imi vine sa ma omor.Nu pot si ei sa gandeasca ca nu toti au timp liber sa vina acolo? E cumva o zi libera in care oamenii trebuie sa lase ce au de facut si sa se duca acolo? SI in plus...nu rezolva nimic.Nu le pasa celor de la conducere ca aia tipa acolo.

Vad ca majoritatea de aici nu au inteles situatia.Peste tot unde se duce Basescu e si multimea de oameni care striga si deranjeaza.Ok! Poate aveau chef sa strice o nunta si sa il mai injura putin pe ala.Dar mai sunt si alte case cu oameni acolo care poate vor sa stea linistiti, nu sa ii auda pe aia.

Ori fac ceva care sa ii ajute si sa il dea jos pe ala de la conducere ori se duc dracu' acasa si nu mai deranjeaza linistea.

| nesuferit a răspuns:

Tot respectu pentru cei care au facut asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ar fi trebuit scuipati... eu unul am o flegma pregatita!
De ce? Pentru ca nu este moral sa strici "cea ma frumoasa zi din viata" a unei fete, pentru orice greseala a tatului ei... dar deh, suntem romani... nu-mi vor ajunge niciodata scuipatii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ar merita premiati laughing

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,dupa parerea mea nu ar fi meritat sa fie amendati, pana la urma ce stie Basescu de greutatile oamenilor? Sa stii ca nu am ajuns in aceasta stare doar din cauza lui Crin Antonescu si a celor din partidul lui, tara a ajuns in aceasta stare din cauza tuturor, inclusiv a lui Basewinking Sper ca ai inteleslaughing

| AleandraIleana98 a răspuns:

Nici eu nu sunt neaparat PRO Basescu, dar cred ca a fost nesimtire curata in oamenii aia care l-au huiduit ieri in fata primariei.In fond nu venise ls alegeri, conferinte de presa sau nu siu eu ce eveniment politic, era pur si simpul la nunta fiicei lui.NU trebuia sa faca asa ceva, era o nunta unde el nu mai avea functia de presedinte, ci de tata al miresei.Cum am mai spus mare nesimtire in oamenii aceia ca i-au cam stricat ziua Elenei.Ma intreba, oare lor le-ar conveni ca cineva sa le strice nunta copiilor lor?

| Nymeria a răspuns:

Nu sunt anti Basescu, dar bine ca au facut-obig grin

| traxter a răspuns:

Da

| pure9 a răspuns:

Asa e...adica macar acum puteau sa il lase in pace ca doar era nuntea fetei lui. Ma rog... oamenii din zilele noastre puteau sa se gandeasca si ei la cum s-a simtit fata lui, sau in fine cei de pe acolo cand ii auzeau cum injurau. Asta e Romania sad

| kHaLiF a răspuns:

Eu sunt pro Basescu, si chiar daca nu eram pro Base', tot nu acceptam ca o nunta din care iti amintesti toata viata, sa fie stricata de niste protestatari
fie si cel mai mare dusman, nu trebuie sa-i strici unul din cele mai importante momente ale vietii lui...asta arata cat bun simt a mai ramas in unele persoane