| Tuca a întrebat:

Am fost la nunta lui si m-am simtit legata cu lanturi, nu puteam face nimic sa il aduc inapoi. Am fost la nunta lui. fostul meu iubit s-a insurat acum 2 saptamani.
Am intrat in biserica am salutat mireasa si m-am facut nevazuta pana a inceput ceremonia, am apucat un loc bun intr-un colt cam inghesuit dar de acolo il vedeam perfect.
Am vrut sa tip in gura mare sa ii spun ca il iubesc si ca vreau sa fim din nou impreuna dar constiinta imi spunea casi nevata lui va suferi asa cum am suferit si eu, in momentul cand a spus "da " mi-au dat lacrimile si am incercat sa ies afara din Biserica.
S-a uitat in ochii mei cand a intrat in Biserica mi-a zambit si mi-a spus ca e ferict ca ii sunt alaturi in acel moment fericit pentru el.
Am plecat in parc imediat dupa ceremonie si am stat pe o banca pana la 4 -5 dimineata poate in momentele alea cand eu plangeam el isi savura noaptea nuntii.
Simt ca am un gol in stomac si un lant legat de inima.
Merit asta eu nu am stiut sa il fac fericit, el mereu se ruga de minee sa nu mai fiua asa rea cu el si acum nu mai are cine sa se roage de mine i-au ajuns si lui 2 ani.
Sper sa fie fericit.
Dar eu?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Inainte de a raspunde la intrebare, o scurta observatie, fara legatura cu continutul:chiar scrii bine.Sunt impresionata de stilul tau, fiindca reusesti sa transpui in aceste putine randuri o intensa emotie si sa o transmiti si cititorilor.Scrii foarte bine; cred ca ar trebui sa tii un jurnal sau chiar sa scrii o carte; poate chiar despre aceasta intristatoare experienta.Dar sa revin.Tu? ESti mai puternica decat crezi: putine femei ar fi avut taria sa se duca la nunta fostului iubit; iar faptul ca -ti recunosti cumva vina de a nu fi stiut sa-l retii, este si mai remarcabil pentru un caracter feminin. Speranta ta ca va fi fericit vorbeste despre nobletea sufletului tau si ma face sa cred ca vei afla la randu-ti fericirea pe care o meriti.Nu multa lume invata din experiente trecute; tu pari sa o fi facut.Sa nu te indoiesti:vei fi fericita,cu siguranta, fiindca echilibrul existent in lume rareori lasa o faptura omeneasca prada doar nefericirii. Vorba cantecului popular:
"Dupa nor vine senin
Dupa dulceata, venin."
Numai bine.

8 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

E o lectie pe care o aveai de invatat, e ok ca o femeie sa mai faca figuri in fata unui barbat, dar sa ii arate in acelasi timp ca inseamna ceva pentru ea, altfel el se va satura si va fugi mancand pamant langa o femeie care nu il frustreaza in permanenta.
Roaga-te la Dumnezeu sa-ti dea putere si mergi inainte, ca nu mai ai ce face. Sa fii fericita!

| tyana a răspuns:

Tu ai sa te obisnuiesti cu ideea ca l-ai pierdut si o sa-i acorzi o sansa altei persoane.
Ma intreb de ce te-ai torturat singura fiind prezenta la un moment de fericire din viata lui cand i-a declarat iubire altei persoane.
Ce-a fost a fost, lasa trecutul in urma si deschide-ti inima pentru altcineva.El a ales femeia potrivita pentru el si va fi fericit.Alege si tu sa fii fericita privind cu incredere spre viitor.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Abia dupa ce pierzi un om iti dai seama cat de mult valora!
Ma intreb, de ce te-ai dus la nunta lui?

| bogdan3vl a răspuns:

Pai cam are dreptate si eu m-am despartit de prietena mea tot din cauza asta ce si barbatii au nevoie de atentie nu doar femeile.tot asa imi facea si ea se enerva pe mine din orice nu prea ma baga in sema cu toate ca locuiam impreuna, nu vroia sa iesim in oras impreuna facea numa chestii din astea
sfatul meu e sa-l uiti si sa iti gasesti altu si sa ai grija sa te poti frumos cu el
funda big grin pls

| Foca a răspuns:

Buna Tuca. Asta este viata, nu realizezi ca iubesti o persoana pana cand nu o pierzi. Dupa cate e vad si tu ai fost de vina, ti-a zis sa nu mai fi rea... Asta e, gandeste-te ca nu mai ai ce face, este deja insurat, va avea familia lui copii lui, nu poti sa stai in calea fericiri lui. Dragoste cu dea sila nu se face.
Revino-ti si cauta pe alticeva. Poate ca nu a fost asa de bun prntru tine.
Succes.
Ciaohappy

| Smokaraieee a răspuns:

Tu incearca sa uiti ...asta e.Eu stiu o vorba si anume " Pretuieste cand te simti pretuit "! Ma bucur pentru el sincer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eternele regrete, tardive de altfel.Cind vom invata ca nu mai au sens?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur pentru el.sufar impreuna cu tine.dar e tot ce pot face crede-ma.vei ramane cu gandul ca este fericit.il poti astepta fiindca in cel mult doi ani te va cauta el.dar nu face nimic in privinta asta.lasa timpul sa curga.si vezi-ti de viata.