| EUBMV89 a întrebat:

Am și eu o curiozitate. Când terminați o relație, ce faceți ca să uitați de persoana pe care ați iubit-o și pe care încă o iubiți?

15 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îmi impun singură să trec peste.
Plâng o perioadă, mă doare, dar apoi trece.În timp o să fie bine.
Satisfacţia o ai când el se întoarce plângând după n timp şi îşi cere iertare şi tu eşti rece cu el.
Să vezi atunci distracţie!

| mihaelaa18 a răspuns:

De uitat nu se va putea uita asa usor, mai ales daca iubim aceea persoana.Incerc in primul rand sa fiu tare, si sa ma intaresc pe mine.Trebuie sa intelegem ca orice inceput, are si un final, desi finalul nu va putea fi mereu asa cum ne dorim noi.
Am trecut recent prin aceasta situatie.Si in ciuda la tot ce faceam, si la cat evitam sa nu ma gandesc la el, mai erau momente in care mi se facea dor de e.Imi veneau amintirile si clipele petrecute in minte.Este greu,mai la inceput,dar tot ce trebuie sa facem este sa tinem capul sus,oricat este de greu, si sa numai privim inapoi.
Timpul va rezolva orice, insa este nevoie de rabdare. Oricum de uitat aceea persoana in totalitate, nu vom putea, ci doar vom invata sa traim si fara ea.Cu timpul ne vom reveni si vom reusi sa fim mai bine.
Trebuie sa avem incredere in noi, si vom reusi!

| shadow72 a răspuns:

Te joci dota2

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La mine daca o relatie s-a sfarsit s-a sfarsit dea binele, nu ma umilesc

| Salahadin73 a răspuns:

Tocmai am citit felatie...

| RAY a răspuns:

1 numai vorbesti deloc cu ea
2 arunci pozele cu acea persoana
3 isi ocupi timpul cu altceva, fara muzica trista

| neutrino a răspuns:

Nu fac nimic, pentru ca nu doresc sa uit persoana langa care am trait clipe minunate si chiar daca as vrea, asa ceva nu se poate uita decat dupa mult timp.

| SkyPilot a răspuns:

De uitat complet nu o putem uita niciodata. Timpul ajuta sentimentele si amintirile sa isi piarda din intensitate pana cand devin suportabile. Incercam ne sa izolam de persoana respectiva. O evitam, facem tot ce putem sa nu ne mai gandim la ea, ne ocupam de lucruri care ne absorb toata atentia: pasiuni, munca, prieteni, distractie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asigura-te ca nu stai in casa si ca nu stai singura. Trebuie sa te inconjori de cat mai multe persoane, de ambele sexe si sa iesi cat mai mult in oras.Am o prietena care a trecut cu brio peste o relatie in care a iubit obsesiv.Chiar am ramas suprinsa de modul in care a reusit sa se controleze si sa se orienteze spre alte activitati. E foarte sociabila acum, vorbeste cu multa lume( inainte era foarte inchisa in ea). Isi face prieteni noi, iese la suc in fiecare zi si a reusit sa-l uite.Nu e imposibil sa-l uiti! Succes!

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu o vei putea niciodata,doar ca sentimentele pe care le ai se vor pierde,si nu o sa iti mai pese prea mult,stai cu prietenii,distraza-te,fa alte lucruri,asculta melodii care iti schimba starea de spirit,caci daca stai sa te gandesti nu mai la ea iti faci rau,vei avea de suferit, incearca sa fi nepasator, zambeste sa-i arati ca esti ok si ca nu te mai intereseaza, fi preocupat de alte lucruri, mai importante in viata.

| PrettyLiar94 a răspuns:

In primul rand incerc sa inteleg ca aici e finalul. Daca inca mai speri la ceva te chinui singur/a. Pe mine ma ajuta foarte mult muzica in momente de genul.
Incerc sa ies cat mai mult, sa nu raman singura.

| RoxanaRN a răspuns:

Te ocupi de tine şi îţi dedici ţie cât mai mult timp. Nu ştiu cât te ajută, dar am scris un articol dedicat persoanelor singure aici http://www.blog.biancaionel.com/noi-astia-singuri/