| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum faceți când vreți să uitați o persoană și să rupeți orice legătură?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O ignor si ma chinui sa o uit si asta e, mai ma milogam eu in trecut dar e pierdre de timp, cine te iubeste nu te face sa vrei sa o ignori

| R0R0 a răspuns:

In primul rand, nu ma mai gandesc deloc la acea persoana.
In al doilea rand, o evit.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Scapi de orice lucru care îți amintește de persoana respectivă și eviți locurile în care ai putea da de ea.

| adrian1211 a răspuns:

Totul consta în puterea mintii. Trebuie sa te lupți cu instinctele, cu gândurile și așa vei reuși să treci peste asta. Ocupa-te mai mult de tine, fa ca îmi place. Acestea dacă le combini cu rugăciunea, totul va deveni mult mai ușor. O spun din proprie experienta. E greu dar nu imposibil de realizat!

| Cute16 a răspuns:

Daca blochezi aceea persoana, nu e bine, lasa timpul sa faca cum crede ca e mai bine...