| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o nelămurire. Pe mine menstruația ma ținea 2-3 zile, însa acum sunt deja în a 5-a zi, intr-adevar fluxul nu mai e asa de abundent dar este. In afara de asta în ultimele zile m-am simțit destul de rău. Dureri de cap, lipsa poftei de mâncare, imbalonare, ușoare grețuri(când încerc sa manac)... ultimul contact sexual l-am avut cu 2 zile înainte de menstruație și menstruația mi-a venit doar cu 2 zile de întârziere, lucru normal pentru mine deoarece aproape niciodată nu mi-a venit la data fixa.In ultimele aproape 2 săptămâni am fost si sunt destul de stresata (probleme personale care m-au afectat mult). Întrebarea mea este: e posibil sa fiu însărcinată sau sa pun toate aste pe seama faptului ca nu trec print-o perioada tocmai liniștită în plan emoțional?

1 răspuns:
| domaco a răspuns:

Ar fi bine sa iti faci si un test de sarcina, menstruatia poate veni si dupa prima luna de sarcina.ce mai bine e sa iti faci un control.