| crisscrisstienne a întrebat:

:* As avea o intrebare..Am 14 ani, iar menstruatia mi-a venit de 2 ani.Luna aceasta mi-a venit de 5 zile, iar de obicei ma tine 8-9 zile.Maine am o petrecere,s-ar putea sa imi treaca pe maine? Azi a fost fluxul destul de redus,nu foarte abundent, iar ieri a fost o mica pauza(adica de pe la ora 16 pana dimineata nu mi-a curs menstra ci acel lichid alb). Multumesc anticipat! Fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foloseste cu incredere tampoane si sa ai rezerva la tine/foloseste imbracaminte inchisa la culoare si nu este un handicap ca ai CM...
O seara bunahappy

| crisscrisstienne explică (pentru caramela):

Pai e o petrecere la scoala si trebuie sa merg in rochie, fiindca avem toate la fel. Tampoane interne nu pot sa folosesc.

| caramela a răspuns (pentru crisscrisstienne):

Folosesti draga tampoane adecvate si se rezolva situatia.
Petrecere frumoasahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://www.carrefour-online.ro/......241433.png

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Si fetele care sunt pe rosu merg la petreceri, dar trebuie sa stie cum! Daca nu-ti trece, este cazul sa ceri ajutorul mamei tale si cu siguranta ca ea te va ajuta cu sfatul cel mai competent, astfel incat tu sa mergi linistita la petrecere.