| Doareu200 a întrebat:

Am iesit cu un baiat apoi nu am mai vorbit apoi iar am iesit si tot asa. El inainte a avut o relatie mai lunga iar fata la dezamagit foarte rau. El spune ca nu mai poate avea incredere si nu mai vrea o relatie. Dar intr-o seara am vorbit iar si mi-a spun ca incepe sa ma iubeasca si ca ii e dor de mine dar nu vrea sa fim impreuna. Nu mai inteleg nimic ajuta`ti`ma va rog

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

E de inteles daca a suferit atat de mult pe at spune in relatia anterioara.
Eu iti recomand urmatoarele:
Fii prietena lui deocamdata, fii intelegatoare, incearca sa il faci sa creada ca tu nu esti ca cealalta si ca in tine poate avea incredere.
Cu siguranta el va fi dupa cel are iti va cere sa fii prietena lui.
Si plus de asta cu ce te incalzeste pe tine daca sunteti impreuna daca el deja se poarta cu tine atat de frumos?!

| NickiMinaj a răspuns:

Lasa-l! e vai de creierii lui si o sa ti-o furi nasol daca ti se face mila de el si incerci sa-l intelegi si blabla... niciodata sa nu il lasi sa planga dupa alta pe umarul tau. da-i jet instant.

| victor1k a răspuns:

Mi se pare normal. Baiatul a suferit dupa ce s-a despartit de fosta prietena. evident nu mai vrea sa pateasca la fel. si presupun ca nu-i da drumu sentimentului de dragoste sa intre in el. E simplu, pentu un baiatlaughing

| lory_6894 a răspuns:

Pai parerea mea este sa il intelegi,ii spui ca sh u simti la fel, il las un timp, il faci sa aiba incredere in tine si apoi mai incerci daca nu mere ii spui gata

| katty_6203 a răspuns:

Nu poti sa ai incredere in cineva care ramane cu astfel de urmari de la o relatie anterioara. Daca el nu e hotarat in privinta ta, atunci nu are rost sa incepi o relatie cu cineva care nu stie de fapt nici el ce vrea.Ai incredere in tine, mai sunt baieti care merita efortul, nu e el singurul.Cand se va trezi la realitate o sa-i para rau, dar atunci macar isi va da deama ca nu va putea trai la nesfarsit cu ceea ce a adunat in suflet din relatia aceea din trecut.Nu te risca daca nu esti sigura pe el.Eu cu siguranta nu as face asta!

| anyalexandra a răspuns:

Pai intelege-l, punete putin in locul lui eu cred daca o sal incurajezi si o sa fii alaturi de el o sa fim impreuna