| Doareu200 a întrebat:

Am iesit cu un baiat apoi nu am mai vorbit apoi iar am iesit si tot asa. El inainte a avut o relatie mai lunga iar fata la dezamagit foarte rau. El spune ca nu mai poate avea incredere si nu mai vrea o relatie. Dar intr-o seara am vorbit iar si mi-a spun ca incepe sa ma iubeasca si ca ii e dor de mine dar nu vrea sa fim impreuna. Nu mai inteleg nimic ajuta`ti`ma va rogcrying

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca dupa o relatie lunga si care s-a terminat prost sa aiba nevoie de timp pentru vindecare. In general, din experienta mea si a altora, cam 2 ani ii trebuie unui om sa se vindece dupa o iubire reala spulberata. daca il placi cu adevarat si tii la el, stai langa el, poarta-te frumos, demonstreaza-i ca esti fata buna si incet-incet veti putea lega o relatie. Dar dureaza si gandeste-te bine daca vrei sa sacrifici luni sau ani in acest scop. Daca te hotarasti ca vrei, nu fi pretentioasa sau certareata, nu iti face sperante mari si nu-i cere mai nimic. Ofera-i mult fara sa ceri nimic in schimb si vei primi cand se va simti pregatit. Nu e usor, de aceea trebuie sa fii sigura ca asta vrei si ca merita. Fiindca daca vei sta langa el un an (sa zicem) rabdatoare si apoi te vei satura dupa 3 luni de relatia, chiar e timp pierdut degeaba.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ii e frica sa se mai indragosteasca, sa mai iubeasca, fiindca a suferit cand s-a despartit de cealalta fata.Ca sa ajunga sa-ti spuna ce ti-a spus, incepe sa isi revina, sa capete incredere in tine.Cred ca trebuie sa ai putina rabdare cu el si, la un moment dat, o sa iti spuna singur ca vrea sa fiti impreuna.Parerea mea.

| xCaTax a răspuns:

Buna :*
Pai. incearca si tu sa ii fii alaturi in momente grele, fa-l sa aiba incredere in tine. Nu il lasa la greu!
Asa o sa inceapa sa aiba incredere in tine pentru ca, la fel cum zice si greece12, lui ii e frica sa se mai indragosteasca si te-a intalnit pe tine... Te pup! kiss