| SoSecret a întrebat:

Am in clasa o colega care imi place, si nu stiu cum sa fac sai vorbesc pentru ca ea ma cam crede un ratatcrying, da vreau sa fiu cu ea impreuna si nu stiu ce sa fac(idea care functioneaza, Funda!)

Răspuns Câştigător
| rino90 a răspuns:

1. fara o punte si de la ea e imposibil. adica daca ea nu te agreeaza e imposibil oricat te-ai stradui
2. sunt situatii (gen daca e blacata cu tine in padure si e doar cu tine, doar asa sa te cunoasca pentru cine esti), dar sunt imposibile
3. e genu de fata fitoasa, prea buna pentru uni probabil sau poate ma insel
4. nu merita sa alergi doar dupa una
5. daca inveti sa stai cu mai multe fete (chiar daca doar prietene) o sa vezi ca e mai usor sa gasesti doar una.
6. fetele vor ce nu pot avea. / "fructul interzis"

3 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Care e diferenta intre un ratat si un baiat pe care il vor toate fetele? Frumusetea? Nicidecum! Tupeul si nu ma refer ca ai tupeu sa injuri pe cineva, ci sa ai tupeu sa faci chestii pe care altii nu au curaj sa le incerce de frica de a fi respinsi.
Sfatu meu pentru tine e sa te duci la ea si sa o saruti cu pofta pe gurita si inainte sa aiba timp sa reactioneze, sa ii spui ca e draguta astazi si sa pleci. Tine minte: mai bine nesimtit decat prost.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca prin comportamentul tau i-ai dat de inteles ca esti un ratat. Incearca sa te comporti frumos cu ea dar si cu colegii. Evita comportamentul agresiv dar nici sa te lasi invins. Glumele care nu-ti plac tie nu le face nici altora.

| VreauBomboane a răspuns:

Hmmm...frate are dreptate ce iti spune justfreelove eu acum am 15 ani si sunt cu o fata de aproape 17 ani.depinde cum te comporti cu ea si ce fapte faci, arata-i ca iti place de ea, i-ai apararea!