| HeyYouu a întrebat:

Este un baiat la noi lascoala cu un an mai mare decat mine( el fiind a 7-a). Stiind ca v-a termina scoala gimnaziala in a 8-a, mi-e frica sa nu ma uite si ca ii voi duce dorul.
Dar,Pana atunci :
El ma crede timida, rusinoasa etc, Deoarece nu prea vorbesc mult cu el. Vreau sa-i dovedesc ca nu sunt asa cum ma crede el. Nu stiu ce sa fac.Ma merita, ori nu?
Dar. Am in clasa un colega foarte de traba fiind si frumos ( printre cei mai frumosi baieti din scoala) si el ma place si-mi da mult atentie. Multizic ca noi 2( eu si colegul meu) suntem impreuna, ceea ce nu e adevart: - eu tot neg, dar elnu zice nimic cand ne intreaba lumea laughing
Dar baiatul de care imi place mie este foarte curtat de fete Si nu prea imi mai da atentie. Eu sa-i mai dau atentie... Merita sa imi placa de el?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi la ce liceu va merge si te duci dupa el, dar poate e prea mare sacrificiu.

| AlleAlex a răspuns:

Buna. Sa sti ca speranta moare ultima si niciodata nu se stie ce iti rezerva viitorul. Din cate am inteles eu ti esti cam timidă si ruşinoasă incearca sa nu mai fi asa timidă si sa-l bagi in seama