| iAngel a întrebat:

Am inceput sa ma indragostesc! big grin Am aproape 17 ani pe 20 octombrie este ziua mea, am o fata in clasa cu mine care cred ca si ea ma place, vorbeste mult cu mine pe mess, face semne cu :*,love struck foarte multe, in clasa vine pe langa mine si vrea sa ma asez in bratele ei, dar eu sunt mai timid de fel si nu o fac big grin, daca o invit sa se plimbe cu mine cu scuterul sau sa iesim undeva, inseamna ca ma iubeste? si putem sa avem o relatie? Nu i-am zis ca o iubesc pentru ca sunt rusinos, nu stiu cum sa scap happy

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Invit-o undeva si vorbeste cu ea despre asta. Despre faptul ca o placi si ca tu crezi ca si ea te place. Nu o sa fie asa de greu. Succes!

| VanillaBl a răspuns:

Nu ii zici nimic. O inviti ca "amici". Incearca sa te detaseziwinking. Daca intr-adevar ii place de tine, va face ea pasu. Tu doar da-i ocazia. succes!

| LOkk12 a răspuns:

Desigur ca puteti sa aveti o relatie! cu vei timpul vedea.sun-o si cheam-o la plimbare.dar fara scuter.pe jos ii mai romantic. GOod luck amigo!

| ravens a răspuns:

Salut iti zice fata ca te place...Tu o placi?
ionutz_ts_88

| Anonim654321 a răspuns:

Joaca pe degete

| EduardGa a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii sigur de ceea ce simti pentru ea, si de eventualele sacrificii pe care le poti face pentru o relatie. Insa in acelasi timp, nu poti stii cu siguranta, daca ea te iubeste. Faptul ca iti cere sa te asezi in bratele ei, faptul ca pune semne ":X" ":*" pe messenger, nu reflecta mare lucru. Probabil te place, insa nu are curaj sa ti-o spuna. Poate asteapta sa faci tu, primul pas. Nu cred ca varianta cu scuterul ar fi tocmai potrivita, pentru o prima intalnire romantica. As alege in locul tau, un restaurant dragut, o cafenea boema, etc. Sunt alte variante. Nu stiu ce vrei sa zici prin ultima parte: "sunt rusinos, nu stiu cum sa scap." Sa scapi de timiditate, banuiesc. Ia-ti inima in dinti si invit-o undeva. Daca va spune "nu" (desi nu cred), nu e un capat de lume. Daca va spune "da", si decideti o viitoare relatie, atunci e genial. Tin pumnii! happy

| Enzio a răspuns:

Da,:*;:X nu inseamna neaparat ca te iubeste alea alea, dar e si asta un semn, dar avand in vedere ca vrea sa o iei in brate cred ca te place si eahappy. Succes si La multi ani pentru 20 octombrielaughing!

| bomboana09 a răspuns:

Deci ecu sunt fata ma rog sa dau sfaturi la un baiat este ideal fii indraznet ai grija sa nu devii nesimtit daca u nu incerci atunci nimic nu o sa se intaple asta e impulsu pe care il asteapta o fata adica daca crezi ca merita accea fata si ca nu e o colectionara de iubiti atunci incearcati norocul funda?

| iAngel explică (pentru bomboana09):

Da ea a mai avut cateva relatii, dar si eu am avut, nu imi place la ea doar faptul ca fumeaza. de 5 ani sad

| LOkk12 a răspuns (pentru iAngel):

Daca fumeaza se incurca treaba de tot

| iAngel explică (pentru LOkk12):

Eu nu fumez si nu beau, i-am spus asa in gluma sa se lase de tigari dar a zis ca nu poate, ca a incercat

| iAngel explică (pentru LOkk12):

Iar maine mi-a spus sa stau toata ziua cu ea in banca, eu stau cu un coleg care il stiu de mult timp, dar ea a propus ca mine vrea sa fie doar cu mine in banca, in ultima banca, deci nu stiu ce sa zic.

| LOkk12 a răspuns (pentru iAngel):

Sincer nu stiu ce sa-ti spun.tu mi-ai parut un baiat de treaba, dar domnisoara putin ii rebela(sorry de cuvint)

| Ammallia a răspuns:

Ai grija cu fetele ca unele st cam smechere...P.S:fii baiat istet nu crede tot ce zic

| Krist a răspuns:

Intreab-o cei place mai mult sa ascunda cineva adevarul de ea sau nu sau sa spui tot