| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o colega de cateva luni aproape zilnic, mi-a spus ca sunt cel mai bun coleg al ei, totul a mers bine pana intr-o seara cand m-a intrebat ce fac am intrebat si eu si ea a spus ca vorbeste cu o persoana speciala iar eu am intrebat-o in gluma daca este pe combinatii si ea mi-a scris:Combinatii auzi laughing
Vorbim de 1 an si 2 luni. Dupa am intrebat-o daca este singura si ea a spus ca nu si a schimbat repede subiectul credeti ca are iubit, la scoala tot timpul incearca sa intre in vorba cu mine si a mai spus ca i-a placut de mine cu doi ani in urma cand eu nu o cunosteam doar ea pe mine la ce s-a referit?

Răspuns Câştigător
| g41 a răspuns:

Hmm...daca si acum doi ani ati fost colegi atunci, ceea ce a vrut sa spuna cand a spus ca doar ea te cunoastea, probabil se poate traduce " cand doar eu te vedeampe tine iar eu eram invisibila pentru tine " happy. Iar intrebarea daca are sau nu iubit, pai aici va trebui sa " iti faci temele " big grin, intreaba incolo si incoace, dar fi subtil happy si daca nu reusesti sa afli nimic, atunci, daca chiar o placi fa-ti curaj si vorbeste cu ea happy si spune-i ce simti, sa fi sincer este intotdeauna cea mai buna solutie happy, iar daca si ea inca te place sunt destul de sigura ca o sa primesti un raspuns pozitiv si din partea ei, daca nu, ehi bine, nu uita ca sunt inca cateva milioane de fete care asteapta ca tu sa le vezi happy.
Sper ca am reusit sa te ajut cat de cat, good luck! ^-^
P.S. Daca decizi sa vorbesti cu ea te rog nu o face pe facebook sau la telefon sau prin mesaje happy iesiti undeva impreuna si gaseste momentul potrivit in care sa te destainui big grin.

| Anonim15555555555555576 a răspuns (pentru g41):

UPDATE : Are iubit am aflat de la ea sunt un norocos

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate doar ii esti simpatic si ii place sa vorbeasca cu tine. Nu trebuie neaparat sa vrei sa fii cu o persoana daca vorbesti cu ea.

| Leerix a răspuns:

Poate chiar la tine s-a referit cand ti-a raspuns ca vorbeste cu o persoana speciala! Fa-ti curaj si spune-i ca si tu o consideri pe ea o persoana speciala si ca o placi! Nu ai nimic de pierdut! Fa asta pana nu e prea tarziu, pentru ca pe urma vei regreta! Ea asteapta sa faci primul pas.

| Dendoris a răspuns:

Un an si doua luni? FRIENDZOOOONE!

| GiggleCake a răspuns:

Un an și două luni? Cred că a trecut puțin cam mult. Te consideră doar un amic, deși nu cred că are iubit. Dacă ți-a zis că nu are, nu are. Eu zic să încerci să ieși din friendzone, dacă o placi.

| Anonim15555555555555576 a răspuns (pentru GiggleCake):

Cu aceea persoana vb de 1 an si 2 luni nu cu mine