| TakeShy a întrebat:

am incercat sa ma impac cu fata cu care am fost acum un an ( ne-am certat dintr-un motiv stupid si am stat certati toata vara). Ca sa fiu cu ea a trebuit sa ma despart de o fata. M-am despartit de acea fata iar cand am vrut s-o intreb daca vrea sa fie cu mine am aflat ca e cu cineva de o zi. M-am suparat foarte tare dar cu toate astea eu am continuat sa insist ( chiar ne-am sarutat ) dar degeaba... ea nu a vrut sa renunte la acea persoana pentu ca a fost cel mai bun prieten al ei. Eu i-am spus de atatea ori ca o iubesc si i-am demonstrat de o groaza de ori ca o iubesc. de ex intr-o seara cineva i-a spus ca eu as fi cu o fata duntr-un sat invecinat, iar ea s-a suparat desi i-am explicat ca nu e adevarat. in seara aia i-am dat o groaza de mesaje, m-am dus la ea la poarta ca sa iasa sa vorbim. nu a raspuns si m-am intors acasa. Apoi tot incercand sa o sun a raspuns in sfarsit... m-am intors aproape unde locuia si am iesit sa vorbim ( si sta nu foarte aproape de mine). singura mea intrebare este de ce o interesa cu cine sunt si se supara daca ea a zis ca nu poate sa renunte la acea persoana. oare mai am vreo speranta sa fiu cu ea? sunt dispus sa o astept oricat

Răspuns Câştigător
| MinoreBay a răspuns:

E clar ca te place si te iubeste dar ii este mila sa se desparta de actualul ei iubit mai ales daca i-a fost si prieten ii e frica ca daca va termina relatia cu el se va termina si prietenia.Ar trebui sa-i explice iubitului ei ca te iubeste(crede-ma asa e) si daca iubitul ei chiar tine la ea sigur va intelege.Iti doresc mult succes:*