| TakeShy a întrebat:

HELP! am incercat sa ma impac cu fata cu care am fost acum un an ( ne-am certat dintr-un motiv stupid si am stat certati toata vara). Ca sa fiu cu ea a trebuit sa ma despart de o fata. M-am despartit de acea fata iar cand am vrut s-o intreb daca vrea sa fie cu mine am aflat ca e cu cineva de o zi. M-am suparat foarte tare dar cu toate astea eu am continuat sa insist ( chiar ne-am sarutat ) dar degeaba... ea nu a vrut sa renunte la acea persoana pentu ca a fost cel mai bun prieten al ei. Eu i-am spus de atatea ori ca o iubesc si i-am demonstrat de o groaza de ori ca o iubesc. de ex intr-o seara cineva i-a spus ca eu as fi cu o fata duntr-un sat invecinat, iar ea s-a suparat desi i-am explicat ca nu e adevarat. in seara aia i-am dat o groaza de mesaje, m-am dus la ea la poarta ca sa iasa sa vorbim. nu a raspuns si m-am intors acasa. Apoi tot incercand sa o sun a raspuns in sfarsit... m-am intors aproape unde locuia si am iesit sa vorbim ( si sta nu foarte aproape de mine). singura mea intrebare este de ce o interesa cu cine sunt si se supara daca ea a zis ca nu poate sa renunte la acea persoana. oare mai am vreo speranta sa fiu cu ea? sunt dispus sa o astept oricat

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Probabil o mai intereseaza persoana ta dar nu renunta la actualu pentru ca nu vrea sa si bata joc de el,daca e sa fiti din nou impreuna, veti fi, mai devreme sau mai tarziu.

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Ehe, cred ca e timpul sa iti revii si sa iti indrepti atentia spre o fata care sa te merite! De ce te lupti contra morilor de vant? Nu rezolvi altceva decat sa iti faci singur rau! Gata, trebuie sa accepti realitatea, esti barbat si nu uita ca dragoste cu de-a sila nu se face! Daca deja ai incercat sa te impaci cu ea si nu a mers de ce te mai chinui? Sunt atate fete in jur, arata-i ca a gresit, daca vede asta inseamna ca tine la tine si atunci ea va fi cea care va veni la tine de nu, viata merge mai departe! Multa bafta!

| Gur1tza a răspuns:

In sufletul ei o roade sa te stie cu altcineva da nu vrea sa recunoasca.cred ca e de la mandrie sau sa nu iti dai tu seama ca ea inca mai are ceva pentru tine.