| TakeShy a întrebat:

Plssssss help! am incercat sa ma impac cu fata cu care am fost acum un an ( ne-am certat dintr-un motiv stupid si am stat certati toata vara). Ca sa fiu cu ea a trebuit sa ma despart de o fata la care eu tineam foarte mult. M-am despartit de acea fata iar cand am vrut s-o intreb daca vrea sa fie cu mine am aflat ca e cu cineva de o zi. M-am suparat foarte tare dar cu toate astea eu am continuat sa insist ( chiar ne-am sarutat ) dar degeaba... ea nu a vrut sa renunte la acea persoana pentu ca a fost cel mai bun prieten al ei. Eu i-am spus de atatea ori ca o iubesc dar ea nu m-a crezut iar tot ce m-am chinuit sa fac pentru ea doua luni de zile le-a luat in gluma.sad oare mai am vreo speranta sa fiu cu ea chiar si dupa atata chin?sigh

Răspuns Câştigător
| NuVreauSaTeAud a răspuns:

Nu vrea sa isi calce pe orgoliu, sunt fata stiu ce zic, poate nu vrea sa il raneasca nici pe acel baiat daca erau cei mai buni prieteni. Eu zic sa mai incerci putin daca vezi ca nu vrea las-o in pace cand va vedea ca nu o mai cauti sigur o sa ii para rau si o va face ea. Demonstreazai ca o iubesti, conteaza faptele nu doar cuvintele, deoarece orice poate sa spuna "te iubesc" dar nu oricune poate sa dovedeasca acest lucru. Sper ca te-am ajutat!:*

| TakeShy explică (pentru NuVreauSaTeAud):

I-am demonstrat de o groaza de ori ca o iubesc. de ex intr-o seara cineva i-a spus ca eu as fi cu o fata duntr-un sat invecinat, iar ea s-a suparat desi i-am explicat ca nu e adevarat. in seara aia i-am dat o groaza de mesaje, m-am dus la ea la poarta ca sa iasa sa vorbim. nu a raspuns si m-am intors acasa. Apoi tot incercand sa o sun a raspuns in sfarsit... m-am intors aproape unde locuia si am iesit sa vorbim ( si sta nu foarte aproape de mine). singura mea intrebare este de ce o interesa cu cine sunt si se supara daca ea a zis ca nu poate sa renunte la acea persoana

| NuVreauSaTeAud a răspuns (pentru TakeShy):

O intereseaza pentru ca inca ii pasa de tine, desii nu vrea sa o arate, inca tine la tine... dovada e supararea ei cand a aflat ca esti cu o alta domnisoara. asculta sfatul meu cat-o insa nu exagera daca nu prezinta interes, las-o mai moale si ii va parea rau si o va face ea. happy

| TakeShy explică (pentru NuVreauSaTeAud):

Mersi ff mult :*

7 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Wow.nu stiu ce sa zic.In primul rand de ce te-ai despartit de prima fata daca tineai la ea? In al doilea rand nu stiu cat o sa reziste o relatie intre doi prieteni pentru ca puteti fi niste prieteni perfecti dar sa nu puteti sa rezistati impreuna. Daca inca nu a aflat toata scoala ori este de treaba ori vrea sa vada daca este adevarat sau daca te dai batut.

| TakeShy explică (pentru hotshotb):

Pai nu a aflat nimeni... si nu cred ca o sa ma dau batut nici acum

| Maftel_Mady_1996 a răspuns:

Trebuie sa o lasi in pace, sa cunoasca si o alta mataranga. Daca ii place, va ramane cu el, daca nu, se va intoarce la tine.

| teodoreanulescu a răspuns:

Pai mereu mai sunt sanse, conteaza daca mici sau mari. Normal ca mai ai sanse. Trebuie rabdare si chinuie-te in continuare happy