| Gaby212 a întrebat:

Am intalnit o fata foarte draguta la facultate. Ne-am cunoscut in sesiune, cand mi-a cerut ajutorul cu niste cursuri la sugestia unui prieten (scriu frumos si schematic, nu lipsesc de la ore happy ). Totusi, n-am reusit sa fac mare lucru pentru ca nu aveam chiar ce ii trebuia ei. Dupa aceea ne-am vazut la o petrecere, imi zambea foarte des cand treceam unul pe langa altul si am avut impresia ca statea mai mult pe langa mine. Pana sa se termine sesiunea, cat ne-am mai intalnit la facultate, ma saluta mereu chiar si de la distanta si avea un vibe foarte dragut. Acum ceva vreme i-am scris, trecuse destul timp de cand am facut cunostinta si am avut grija sa nu par un disperat laughing Am vorbit, ea m-a ajutat cu niste sfaturi legate de un conflict cu un prieten de-al meu (nu ma intrebati cum am ajuns sa discutam despre asta, e poveste lunga)... Apoi am inceput sa ii raspund la storyurile de pe Facebook si Instagram, ea face la fel...Am mai discutat de vreo 2 ori, seara, dar genul de small talk mai mult.Nu raspundea sec, din contra, dar mai mult eu intretineam conversatia sad Nu punea nicio intrebare. Prietenii ei nu ma prea agreaza din cate am vazut. Sa ii mai scriu? N-am mai vb de o saptamana.Ce sa zic?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit sa ii spui odata ce vrei? happy
Adica sa va vedeti si in alte circumstante, nu doar la facut teme. In mod normal, ar fi putut si ea sa-ti spuna, sa nu mai piarda atata timp, dar se pare ca e inca imatura. Daca esti ok cu asta, va trebui, aparent, s-o faci tu.
Lasa sugestia si simbolismul si fa ceva concret, cheam-o la o intalnire romantica, vezi daca accepta, si deja ai depasit stadiul actual. De ce nu sunteti mai directi?

| Gaby212 explică:

Nu stiu daca ma place, ma tem sa nu fie doar frendly si atat...

| Gaby212 explică:

Pai nu stiu sincer happy Niciodata n-a initiat ea o conversatie, e cumva intre stii ce zic... Un prieten imi povestea ca a simpatizat-o mai demult si nici macar nu i-a deschis mesajul, deci daca a vorbit cu mine tot e bine laughing

| anonim_4396 a răspuns:

Pai si nu vrei sa afli? Sa stii odata daca e "doar" friendly?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu te cauta nu e interesata in tine. Cand cineva te place te va cauta altfel esti un 0 barat si nu insemni nimic. Nu e bine sa stai dupa femei lingusitor totul e limitat si cand se ajunge la extrem le lasi impace.

| Gaby212 explică (pentru mgtow):

Imi reactioneaza la postari si chestii de astea...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu pierzi nici o ocazie. Poate că e ultima (așa zic pocăiții, dar dacă au dreptate?)

| Holiday a răspuns:

Lasa naiba scrisul pe retele, whatsapp, etc. Cad o vezi stai cu ea la povesti live, invit-o undeva in seara aia, maxim a doua zi si vezi ce spune. Ca puii mei, cata rabdare sa aiba si ea cu frica ta, pana la urma vine unul mai hotarat si ti-o ia.

| Gaby212 explică (pentru Holiday):

O sa inceapa cursurile intr-o luna sau asa ceva, sa mai astept atata?

| Holiday a răspuns (pentru Gaby212):

Aaa, nu, daca nu va vedeti pana atunci, baga-te in seama, tine-o calduta. Poti s-o inviti undeva si la telefon pana la urma, dar nu asa hodoronc-tronc, intai mai povesteste-i una, alta...

| cristian200313 a răspuns:

Deci sa iti zic!
O fata daca te place, te va cauta, dar daca nu te place, nu te va cauta! Simplu! Nu are rost sa ii mai scrii daca tot nu pune o intrebare, deci, daca mai doresti sa vorbesti cu ea, o inviti in oras, la un suc, la parc, etc.
Sanatate.

| Cinevainnegru a răspuns:

Dă-i mesaj și invit-o în oraș
(Dacă nu stii cum ai putea să o întrebi ce face, ce a făcut în ultimul timp sau ceva de conversație si dupa "poate ieșim într-o zi. vrei?"
Părerea mea)