| Alina1234 a întrebat:

Ce parere aveti despre ASE? Este o facultate grea/usoara? Cum este sesiunea? Am vazut ca se da sesiune la o limba straina, in ce consta? Oferiti-mi cat mai multe informatii desprea ASE?

1 răspuns:
| YunaFFX a răspuns:

Depinde si la ce facultate din cadrul ASE-ului te referi. Spre exemplu, daca te referi la Facultatea de Management se intra greu (atunci cand se dadea admitere, probabil acum este mai usor de intrat) dar facultatea in sine nu este foarte grea, in conditiile in care ai urmat un profil real la liceu (gen matematica-informatica). Daca ai urmat un profil uman (filologie) o sa fie greu in primul an, dat fiind faptul ca se face matematica. Dar daca ne referim la Facultatea de Cibernetica, se schimba datele problemei (in general se duc cei de la matematica-informatica intensiv). Multi de la aceasta facultate se transfera la alte facultati din cadrul ASE (asta stiu de la cunoscuti) pentru ca gradul de dificultate este destul de ridicat. Sper sa te ajute.