| Alina2918 a întrebat:

Am intalnit un tip in urma cu cateva luni, il stiam demult dar nu l am cunoscut niciodata asa bine ca acum. El a fost plecat in alta tara si cat timp a fost acolo am pastrat legatura mereu, vorbeam, povesteam, am inceput sa ne cunoastem si eu am inceput sa tin putin la el. De cand s-a intors sunt non stop cu el, mereu cu el. Suntem impreuna de 2 3 saptamani dar el deja a inceput cu lucruri de genul : nu mai pot rezista, nu mai pot sta langa tine fara sa nu fac nimic. Vrea sa o facem si sincer si eu ma simt atrasa de el fizic, dar cred ca este o greseala. NU am mai facut nimic de vreo 3 ani, imi e frica de act in sine, imi e frica ca daca o sa fac asta o sa il pierd. Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca nu esti sigura, n-o face.
E posibil ca asta sa fie singurul lui scop.
Spune-i clar ca nu vei face se cu el si ca daca mai insista ve-ti inchia ceea ce aveti, vezi cum reactioneaza.
Ps:daca tineai macar un pic la el, nu se punea problema ca nu te atrage fizic.

| neutrino a răspuns:

Singura stii raspunsul... baiatul vrea sex, tu accepti sau nu. Indiferent de varianta pe care o alegi, nu poti avea pretentia ca aceasta relatie sa dureze mult.

| Azµre a răspuns:

Dacă după 2 săptămâni te culci cu el, mare prostie faci!

| Thextruexme a răspuns:

Eu zic sa nu faci "asta" 2-3-4 saptamani nu este de ajuns sa poti avea incredere in cineva, mai ales in aceasta privita. Daca tu ai nelamuriri si iti este frica inseamna ca esti nepregatita. Daca vrei ii spui ca vrei sa fiti mai mult timp impreuna pentru ca nu te simti pregatita inca. Daca reactia lui este una intelegatoare si pete 1 luna sau cat ai nevoie inca mai tine la tine asa cum tine si acum, poti sa o faci.Parerea mea. Noroc

| AlexandraIleana a răspuns:

Da am patit'o si eu aproape la fel.El este interesat de tine doar pentru sex happy pune-l putin la incercare laughing) spune-i ca nu vrei sa o faci si daca va ramane cu tine inseamna ca tine si el la tine si daca nu ii asa cum ti-am spus mai sus.

Ai grija de tine!

| Scarpinici a răspuns:

Poti sa te intrebi daca il cunosti suficient de bine incat sa i te oferi. Dupa mine, marea majoritate a barbatilor se folosesc de fete ca apoi sa le lase si sa-si bata joc. Trebuie sa fi foarte precauta pe acesta tema. Mie personal nu imi miroase bine, adica aveti doar 2-3 saptamani si deja vine cu "nu mai pot rezista"? Pai un baiat daca iubeste o fata rezista cat e nevoie...pana se simte ea pregatita si tot daca o iubeste, o intelege. Nu trebuie sa-ti fie frica ca o sa il pierzi, nu e nici primul nici ultimul baiat/barbat din viata ta. Incearca sa privesti totul ca pe un test, care-ti va arata daca merita sau nu. Eu te sfatuiesc sa-ti asculti instinctul si sa amani momentul pana il "descoperi" mai bine. Nu ai vrea sa se intample "alte" lucruri, asa ca ai mare grija. Multa bafta!

| Bwă_Cosmin_1997 a răspuns:

ATENTIE! Clanul de cs Academy cauta membrii! Cerinte : STEAM ON, Experienta peste 2 ani de cs! Cine doreste add: Cristiano_ronaldo_3230@yahoo.com! Multumesc big grin