| AnnღdraaღaaaA a întrebat:

Am înţeles de la cineva cum că EL m-ar insela crying, ca l-a vazut saptamana trecuta cu alta. Ce as putea face ca mi-e cumva sa-i zic ca sa nu ne certam si sa ne despartin. chiar il iubesc mult :X. ce ma sfatuiti sa fac crying? nu vreau sa-l pierd crying

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Hotul neprins, negustor cinstit.
Cat timp nu l-ai prins in fapt si nu ai dovezi solide, nu crede nimic.Nu mai pune la suflet orice vorba fara fundament ca suferi degeaba.
N-ar strica totusi sa vorbesti cu el, macar sa te linistesti si sa nu te comporti tu ciudat.

| Cătălina a răspuns:

Cum ai vrea sa afli daca nu incerci sa stai de vorba cu el? Te bazezi pe spusele lumii?

Comunicarea este esentiala intr-o relatie, iar daca tu nu esti capabila sa porti o conversatie cu el, relatia voastra nu are un viitor prea stralucit.

De ce esti asa sigura ca daca ii vei spune veti incepe sa va certati si apoi sa va despartiti? Este prea impulsiv si nu se poate controla?

Cel mai bine este sa vorbesti cu el, nici noi si nici lumea de pe strada care spune ca l-a vazut cu alta nu iti va stopa starile de neliniste si de nesiguranta.

Nu ar trebui sa se enerveze, dimpotriva ar trebui sa fie cat se poate de calm pentru ca discutia voastra sa-si urmeze firesc cursul.

| SpecialGirl a răspuns:

Draga mea... nu te lua dupa lume. Depinde cum se poarta cu tine. Dar totusi, ca sa fii mai linistita ar trebui sa il intrebi pe el. Daca stii ca nu reactioneaza tocmai bine urmareste`l cateva ziletongue Iubiti`va mult!:*

| newname a răspuns:

Esti prostuta el te inseala si tu inca il mai iubesti tu doar si singura stii ca daca te inseala o data a doua oara o face mai simplu si a treia oara la fel asa ca gandeste-te si singura merita sa iubesti si sa fii inselata chiar si daca vei vorbi cu el deschis crede-ma ca o va face ear te va insela pentru ca sunt 2tipuri de baieti care iti spun ca te iubesc si te inseala si care nu te inseala si chiar te iubesc nu-ti fa griji in tot timpul intr-o relatie dintre o fata si un baiat cineva trebuie sa iubeasca mai mult crede-ma dragoste reciproca nu exista sau poate sa se intimple ca tu sa iubesti si el doar sa te foloseasca asa ca e si te ghindeste singura ce doresti de la viata

| DeEa_8231 a răspuns:

Nu crede in vorbe. poate acel cineva spune asta doar ca sa va desparta! Urmareste-l tu,sau intreaba-l!
Pentru binele tau, mai exact)! Cu drag, Andreea!
papa!winkingwave

| gabytza387 a răspuns:

Nu te mai lua dupa lume iar daca te insala candva vei afla pana atunci iubeste l asa cum sti tuwinking

| daeana a răspuns:

In primul rind spune-i ca tea zis cineva ca la vast cu o alta fata si vezi cum o sa reactioneze