| R3sPeCt a întrebat:

Ciao tuturor! Am si eu o problema si nu stiu ce sa mai fac, simt ca inebunesc.Va rog ajutati-ma.Eu si prietena mea st impreuna de 3 luni(eu am 22 si ea are 32 de ani)...Dar in ultima vreme am inceput sa ne certam mai tot timpul.Totul a inceput de la o gluma proasta facuta de mine saptamana trecuta(a ranit-o foarte tare,pentru ca mi-a spus).Mi-am cerut scuze de multe ori, dar nu poate uita, am lovit-o in orgoliu.In ultima vreme ne certam mai mereu din vina mea(ca vreau sa petrec mult timp cu ea sa ii arat ce fel de persoana sunt si ca atunci a fost doar o gluma proasta, deci cred ca st utin c-am insistent).Ea e o persoana mai rece, mai indiferenta si nu sufera chiar asa tare cand ne certam. eu sunt o persoana sufletista(pun mereu la suflet si sufer foarte mult cand ma cert cu ea).Sa nu mai luom in calcul ca imparte casa cu fostul iubit.Trebuie sa ne mutam impreuna,dar daca mai continuom asa eu voi ajunge la nebuni sad O iubesc enorm si stiu ca si ea ma iubeste,dar cum sa fac sa nu ma mai cert cu ea? gresesc eu ca sunt prea invadent,ar trebui sa o las mai moale? e si vina ei ca e asa indiferenta? Ce sa fac, pentru ca o iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd(chiar daca ea imi tot repeta ca nu se va intampla niciodata), vreau sa o am alaturi de mine pentru cat mai mult timp posibil, pentru ca sincer O IUBESC crying(

Răspuns Câştigător
| jonnyhelp a răspuns:

Hoo man, calm down. Uite, am 17 ani, nu vreau sa-ti tin lectii de viata dar iti spun una. si buna.

Nu te da batut niciodata. Daca o iubesti. lupta pentru ea. incearca sa te gandesti inainte sa spui ceva. daca stii ca o raneste, pune mana in gura si opreste-te si gandeste-te la ce spui si dupa scoate mana din gura si spune. Faw duduie, te iubesc. sau ce vrei sa-i spui. Daca nu vrei s-o pierzi, nu te da batut si incearca sa schimbi ceva la tine. Sunt si eu genul de baiat care pune suflet, si iubita mea la fel e o fata rece. dar i-am aratat ca o iubesc prin faptul ca nu am lasat-o niciodata. s-a desp de mine de vreo 15 ori in 3 luni si am luptat pentru ea, si pana la sfarsit si-a dat seama ca a fost prostuta si ca a gasit pe cine trebuie. si acum suntem bine. nu ne mai certam deloc. chiar deloc. suntem bine si ne iubim

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut dar ce i ai făcut s-au spus de a deranjat o asa de tare? Si intradevăr ea este cu 10 ani mai mare decit tine, nu poti găsii una cu 2, 3 ani m ai mare nu cu 10, e clar, voi doi nu vă potriviti, sinte ti pe unde diferite, m ai bine te desparti acum decit mai tîrziu, sau schimbă te.

| Felys a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu va potriviti deloc,mai bine va despartiti acum decat mai tarziu cand sansele ei de a-si gasi pe cineva scad vertiginos, numai faptul ca desi sunteti la inceput va certati frecvent pentru orgolii ranite si demonstreaza ca nu sunteti potriviti unul pentru celalalt, unde crezi ca duce cearta asta intr-un final, tot la despartire, mai bine va vedeti fiecare de drumul lui si gata

| Alcyon a răspuns:

O femeie de 30 de ani, sta cu un pustan doar pentru sex. Femeile la varsta asta vor un om cu o cariera in spate, cu casa, masa si tot ce-i trebuie. La 30, gandesti altfel ca la 20. Esti mult mai pragmatic si nu te prea mai ia valul. Dezamagirile in dragoste, greutatile, te intaresc dar din pacate, te fac si mai rece. Glumele proate, nu merg cu femeile de aceasta varsta. Nu fac decat sa le arate, ca esti doar un pusti imatur, ce cauta atentie. Sfatul meu e sa-ti cauti o fata de varsta ta.

| Iunona a răspuns:

Pregateste-te sa ma injuri: erai pregatit sa ai o relatie cu o femeie mai in varsta? Esti constient ca pe langa ea tu esti un simplu student iar ea la varsta asta putea fi mama, sotie, casatorita si cu servici? Tipa se duce la munca, are o casa pe cap, fostul iubit (sau poate fostul sot) si nu ii mai arde de glume. Vrea stabilitate, daca ai maturitatea necesara si te incumeti felicitari, dar tine minte ca ea avand 32 si tu 22, nu o poti lasa peste 5-6 ani balta cand tu vei fi inca in floarea tineretii si ea va trebuii sa isi linga ranile si sa isi caute pe cineva de varsta ei. Eu zic sa dai dovata de tact: ti-ai cerut scuze, ai rabdare sa o cunosti mai bine, sa discuti cu ea si sa vedeti cum rezolvati sa va mutati impreuna. Alta data fii mai atent ca are si ea nevoile ei, diferite de cele ale fetelor de liceu/facultate.

| R3sPeCt explică (pentru Iunona):

Ciao.da,sunt pregatit sa am mai mult decat o simpla relatie care o avem momentan.Lucram amundoi si ea a fost casatorita(acum e divortata), are si un baiat de 13 ani, dar niciodta nu mi-a pasat de viata ei dinainte.Suntem sincer 1 cu altu si ne sfatuim mereu cand este vorba de orice. M-am gandit si la faptul ca daca o voi parasi peste 6-7 ani,va fi foarte rau pentru ea,ca ii va fi greu sa gaseasca pe altcineva si de aceea nu o voi face. Iti multumesc pentru opinia ta kiss, dar cred ca voi continua sa lupt pentru ea, si daca intr-adevar nu ne e scris sa stam impreuna, atunci va veni si momentul sa ne despartim, dar pana atunci nu ma voi da batut

| Iunona a răspuns (pentru R3sPeCt):

Succes happy si sa fi-ti iubiti!

| CheLoo23 a răspuns:

Hey frate si eu am 22 de ani am avut femeie de 29...bai nu-i asculta pe cei care iti comenteaza aici tu fa ce iti zice inima daca o iubesti asa cum scrii aici Lupta pentru ea nu te lasa ba tu aici tiai descarcat gandurile nervi si alte probleme
Nu Te Lasa LUPTA PENTRU CE ESTE AL TAU nu baga de seama varsta ei si nu baga de seama pe cei de mai jos
Bai Bataie FRATE daca tu crezi ca merita dati si viata pentru ea doar tu STi si consideri daca merita dar gandeste de 5 ori inainte sa faci ceva dupa sa nu regreti cam atat

| jmarley a răspuns:

De curiozitate, care a fost gluma proasta?

| R3sPeCt explică (pentru jmarley):

Ea e mai uituca si radeam cu ea pe faptul asta. avea sa imi dea niste bani(care eu i-am dat din partea ei colegei sale si mi-a zis ca mi da a 2 zi). dupa vreo saptmana am facut prostia sa zic,, stiu dragoste ca esti uituca,, gandindu-se ca ma refeream la bani sad nu m-am gandit niciodata la bani, pentru ca nu ma fac bani pe mine si nu era cine stie ce suma(20 de euro), si jur ca ma doare enorm faptul ca am ranit-o...bani aia nici nu i-am mai luat, i-am lasat ei sa ii dea la un cersator