| 21Ioana13 a întrebat:

Am intretinut 2 relatii sexuale cu partenerul meu la interval de 3 ore. Inainte de al doilea, acesta s-a dus la baie sa se spele la penis si pe maini(pentru a imi face oral), iar la inceperea actului sexual acesta mi-a facut oral si si-a introdus penisul fara prezervativ in mine timp de 5-10 secunde dupa care si l-a pus si am continuat actul. De fiecare data verificam prezervativul sa vedem daca este in stare buna dupa act si suntem precauti, insa de data asta sunt foarte panicata, pot ramane gravida? Va rog raspuns urgent! De asemnea mentionez ca fix astazi mi s-a terminat perioada lunii(menstruatie), nu stiu ce relevanta are dar am zis sa mentionez.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e panică de data asta. Dar nu mai băga puța în tine fără protecție dacă nu a urinat după precedentul act sexual.

| Frank51 a răspuns:

E prea mic intervalul de timp dintre cele 2 acte pentru a face sex neprotejat indiferent de durată. În primele 24 de ore, lichidul seminal se află încă pe tractul penisului, și acesta se scurge. Pe viitor dacă vreți să faceți sex neprotejat, este important ca tractul lui să fie curat, mai exact lipsit de lichid seminal happy

Asta se poate realiza doar dupa 24 de ore în care nu s-a făcut sex sau m@sturbare, au existat 2-3 urinări, și a facut baie. Dacă toate condițiile astea sunt îndeplinite se poate face sex neprotejat, cu condiția să se termine afară (metoda retragerii). Astfel șansele să rămâi gravidă sunt chiar mai mici decât cu prezervativ( 1-2%), statistic vorbind.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Da.Poți rămâne însărcinată chiar dacă te-a penetrat și câteva secunde.E vina iubitului tău.A fost inconștient.Deși sunt șanse foarte mici, tot ai putea rămâne. Poți rămâne însărcinată și fără să ejaculeze în tine, să te penetreze și să iasă.Mai multe caută pe google.Ți-am răspuns la întrebare, nu am de gând să intru în detalii.