| 12345678o a întrebat:

Am întreținut deja a treia relație sexuală dar nu primesc nici o plăcere,am doar dureri
Primesc placere doar de la atingeri săruturi și comportamentul drăguț al partenerului, eram relaxata...Care e problema?
E din cauza că abia incep viața sexuală sau mai e ceva? Am dureri la introducere in zona pelviana

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca nu te relaxezi suficient. trebuie prelungit putin preludiul, si sa il ghidezi tu, sa ii spui si sa il misti asa cum iti place tie! Daca iti face sex oral, se poate sa te destinzi, daca reusesti sa ajungi la orgasm prin sex oral, si apoi, cand te simti tu pregatita, ii poti sopti sa intre in tine.
Doar 3 relatii inca e foarte putin pentru ca organismul tau sa fi invatat placerile si restul.
Altele abia dupa multe luni sau ani se relaxeaza si ajung la orgasm. Trebuie sa comunicati tot timpul, sincer si cald!
Incearca sa incepeti prin a fi tu pe el si sa te misti asa cum iti place tie! Apoi schimbati pozitiile! Te poate ajuta mult, sa bei un pahar de vin rosu, sau sampanie, inainte cu 20 de minute! Te relaxeaza!
Mare atentie la igiena!

| 12345678o explică (pentru PsihoSex):

Mulțumesc pentru sfat, voi lua în considerație

| RAY a răspuns:

Stimularea clitorislui provoaca cel mai des orgasmul la fete, asta se stie de un secol de la freud, daca nu esti umeda bine in vagin e normal, daca esti mergi la ginecolog si faci un test daca nu cumva ai o infectie

| Violleta2022 a răspuns:

O femeie are nevoie de 10-20 de minute de pregatire INAINTE de penetrare!
Baiatul ala nu stie ce sa-ti faca, chiar daca tu spui ca esti relaxata, dar daca nu te excita, sa te umezesti si sa simti placere, degeaba. Relaxarea nu-i echivalenta cu excitarea, este doar prima faza de inceput.
Nu-i permite sa sara la actiune, inainte ca tu sa nu fii pregatita, ca tu nu obtii nimic, poate durere si insatisfactie, iar el termina si nu-i pasa.
Incepeti prin papaturi si atingeri tandre, coborand la clitoris si actionand asupra lui pana iti obtine un orgasm clitoridian, abia dupa aceea tu esti pregatita complet de penetrare!
La el este simplu, erectia a aparut si poate sa intre in actiune, dar daca tu nu esti pregatita cum trebuie, actiunea aia se desfasoara doar spre satisfactia unuia si frustrarea celuilalt.

| AndCat26 a răspuns:

Este ceva normal sa.mai.ai dureri si sa nu.simti.deocamdata placere. Vorbesc.din propria experienta. Nu ai de ce sa te temi. O sa ai parte si de placere!

| 12345678o explică (pentru AndCat26):

Mulțumesc pentru incurajare