| screamo747 a întrebat:

Am intretinut o relatie sexuala cu prietena mea, primul prezervativ s-a spart, dar nu am ejaculat in ea. La un moment dat am facut si fara protectie, cam 5 minute, dar nu am ejaculat nici atunci. Cel putin nu am simtit ca ejaculez. Ideea este ca lichidul preseminal contine spermatozoizi si nu se simte cand iese. Riscul ca atunci cand am facut fara si cand se sparsese sa fi iesit acel lichid preseminal exista. Exista vreun risc ca prietena mea sa ramana insarcinata? V: 14/15 ani.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca exista sanse de sarcina. Ele sunt cuprinse intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea, ceva mai mari tinand cont de varsta.

| blaxy a răspuns:

Risc este... insa foarte putin...mai bine iai lua un test sa fii sigur.

| AndreiC a răspuns:

Cum ati reusit sa rupeti prezervativul? Incercati sa nu va zgarciti la cativa lei. Luati prezervative de calitate.

| Cheloo_4836 a răspuns:

Ba frate la varsta asta faceti sex? e buna treaba.esti tata felicitarilaughing