| anonim_4396 a întrebat:

Am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu de 2 luni si pana acum nu nea-m protejat deloc, dar nu si-a dat drumul in mine. e totusi posibil sa raman insarcinata?:-s... vreau un raspuns clar si sincer sa stiu ce sa fac pentru ca nu stiu pe cine sa intreb mai apropiat si mi-e si jena intr-un fel:-s

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, riscul e cuprins intre 4 si 30% pentru fiecare contact sexual, depinzand de cat de fertila esti tu in momentul contactului sexual. Poti sa iti intrebi ginecologul, iti va da mai multe detalii.

| Sara a răspuns:

Stai linistita! nu ramai. Multi practica aceasta tehnica contraceptiva numita coitus intrerupt, nu e prea sigur dar daca te stii cu el de mult, nu aveti boli e ok. Mare grija, daca el stie sa isi controleze ejacularea da i batai happy Sper ca te'am ajutat, eu am prietene care practica asta de ani de zile si nu au ramas niciodata, unele chiar aveau si iubiti neexperimentati. Paa

| Frogie a răspuns:

Riscul de a ramane insarcinata in timpul unui act sexual neprotejat este maxim. O picatura de sperma e suficienta; si asta se poate intampla si inainte de ejacularea completa.mai ales daca actul (sexual) se repeta de mai multe ori intr-o perioada scurta de timp (cateva ore), spermatozoizii au o durata de viata de cateva ore bune (in conditii ideale lor) si lichidul spermatic ramane pe canalul penisului oricat te-ai spala asa ca cel mai bine folositi metode contraceptive...

| Crs a răspuns:

Sunt sanse mici. exista si un lichid preejeculator pe care il elimina el in timpul actului sexual care poate sa contina si spermatozoizi.

| alexxa18 a răspuns:

Da este foarte posibil. Pt siguranta ta fa un test de sarcina!

| Anda_5509 a răspuns:

Nu stiu eu f multe despre sex, ca nu mi am inceput viata sexuala, dar din cate am invatat, si la scoala, risti ff mult.Nu te baza numai pe faptul ca nu si a dat drumulin tine, riscul e ff mare, nu numai sa ramai insarcinata, dar si sa iei BTS(boli cu transmitere sexuala), ceea ce ar fi dramatic.In plus, daca ai ramas insarcinata(sper ca nu), o sa ti fie ff greu, pentru ca e ffffff pacat sa avortezi, omori un biet copilas, dar si sa l pasrtezi, pentru ca iti distrugi copilaria(banuiesc ca n ai mai mult de 17 ani). Cel mai bine e sa faci un test de sarcina.

P. S:Altadata protejati va, e spre binele vostru! Bafta

| anonim_7506 a răspuns:

In cele mai multe cazuri nu ramai insarcinata daca nu isi da drumul in tine dar totusi se poate intampla.Mai bine folosesti prezervativul

| MissAvocado a răspuns:

Daca nu a ejacuat in tine sperma inseamna ca nu vei ramana insarcinata dar ca sa fi sigura foloseste prezervativul

| Pământul a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, este posibil să fii însărcinată, deoarece sperma apare nu doar atunci când ejaculezi, ci şi în timpul actului sexual, deşi simţitor mai puţină. Ai face bine să faci un test de sarcină.

| ruxy_3175 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred... eu nu m-am protejat deloc cu prietenul meu, dar nu mi s-a intamplat niciodat sa isi dea drumul in minetongue Am incercat cu prezervativ, dar nu suport si imi este frica sa iau anticonceptionale ca sa nu ma ingras big grin Daca ai incredere in el, cred ca este in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da la un moment dat o sa ramai...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ew nu m-am protejat cand am facut-o cu prietenul meu deoarece nici nu credeam ca o sa o facem si nu am avut prezervative la noi si mi-e frica sa iau anticonceptionale. Orcum in mine nu si-a dat drumul niciodata
acum sunt in perioada cand trebuie sa imi vina menstruatia dar pana acum nu mi-a venit si mie putina frica ...mai am si 16 ani si nu vreau sa ramana insarcinata. Oare as putea sa raman? sau nu? va rog sa imi spuneti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde daca zici ca nu si-a dat drumul in tine si s-a sters bine nu ai cum sa ramai dar cel mai sigur fa-ti un test de sarcina

| ice77 a răspuns:

Stai linistita daca nu a lasat in tine nu ai cum sa ramai insarcinata eu si sotul meu practicam asta de 5 ani si nu am ramas niciodata insarcinata dar daca nu il cunosti bine ce baiat e ar fi indicat sa folosesti prezervativul pentru protectie de boli in principal.