| Mihaelaa98 a întrebat:

Hei TPU, daca de obicei intretin relatii sexuale neprotejate cu prietenul meu( si nu si da drumul in mine ) iar lichidul pe care il elimina el nu m a lasat insarcinata pana acum( pentru ca mi a venit ciclul ) este posibil ca mai incolo sa se intample? Spre exemplu eram in ziua ovulatiei iar el a bagat o de maxim 5 ori apoi l am oprit eu ( adica nu a ajuns sa si dea drumul ) Exista sanse sa raman insarcinata?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se considera, stiintific vorbind, ca un cuplu sanatos si fertil care are o viata sexuala regulata si foloseste doar metoda folosita de voi, va obtine, cu siguranta, o sarcina, in medie in doi ani. Deci da, probabil vei ramane insarcinata mai devreme sau mai tarziu, daca totul este in regula cu voi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ciclul m ai poate apărea si cind esti insarcinată de aceea se numeste ciclu peste sarcină, deci repede fă un test de sarcină sa elimini orice suspiciune, si îndoială. Ce vârstă ai? Mersi si sanatate multă.

| Mihaelaa98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani. si nu s pregatita pentru un copil

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Mersi! sanatate multă

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a nu se produce o sarcina nici de data aceasta, este mult mai mare decat de a se forma o sarcina, fiindca se pare ca partenerul tau are suficienta experienta dar mai ales capacitatea de a-si controla ejacularea. Insa nu se poate exclude niciodata complet posibilitatea unui "rateu", ceea ce sa provoace aparitiei unei sarcini din moment ce sexul intretinut este mereu neprotejat. Daca nu ai auzit pana in prezent ce se poate intampla cu ulciorul care merge des la izvor te-as sfatui sa-l cauti la proverbe. Si ca raspuns final, DA exista sanse sa ramai insarcinata, insa nimeni nu este in stare sa prezica si valoarea exacta deoarece depinde de multi factori astfel ca poate fi cuprinsa probabil intre 5% si 75%. Pentru stiinta ta te informez ca este suficienta DOAR chiar si 1 singura intromisiune a penisului in vagin pentru ca un "nevolnic" de spermatozoid sa patrunda fara voia voastra. Situatia devenind cu atat mai grava cu cat aceasta se intampla in momentul ovulatiei. Sexul presupune multa, foarte multa responsabilitate. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

Pana la urma vei ramane. Si vei afla atunci ca un pachet de durex e mai ieftin decat un pachet de pamperswinking

| Mihaelaa98 explică (pentru Oana92):

Nu e vorba de prezervativ aici, ne jucam. Nici nu aveam intentia sa ne culcam. A fost asa spontan

| Oana92 a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Pai hotaraste-te. A fost ceva unic si spontan sau e un obicei? Pentru ca tu spui la inceput asa :''daca de obicei intretin relatii sexuale'' si ''lichidul pe care il elimina el nu m a lasat insarcinata pana acum''...

| darrio2007 a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Sa stii ca din joaca s-au facut multi copii pe lumea asta.De obicei sau spontan (asa cum vad ca te incurci) poate aparea o sarcina cand nu te astepti.

| Mihaelaa98 explică (pentru Oana92):

Nu, nu e un obicei, a fost ceva pe moment. niciodata nu am fcaut o in ziua ovulatiei, iar acuma mi a s-a facut putin frica

| DarkCrina a răspuns:

Daca ti.a venit ciclul dupa ce ati facut sex, nu esti.

| Mihaelaa98 explică (pentru DarkCrina):

Pai ar trebui sa mi vina peste o săptămână, dar nu mai am rabdare atat

| DarkCrina a răspuns:

Nu poti decat sa astepti dar nu cred ca o sa fie vreo sarcina. Nu e atat de usor sa faci copii. Stiu persoane sanatoase care incearca de luni de zile sa faca copii cu calendarul pentru fertilitate in fata si nu reusesc.

| NarcisaLalala a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Vezi daca iti vine menstruatia, daca iti intarzie cu minim 1-2 zile ar fi bine sa faci un test de sarcina.