| SefaTa97 a întrebat:

Am luat pastila de a doua zi, acum două zile după ce a.a rupt prezervativul în timpul actului sexual.
Farmacista a zis că e posibil să apară sângerări între menstre. Nu am avut nicio reacție adversă sau ceva până în această seară când am găsit o pată roșie pe chilot.
Menstruația ar trebui să îmi vina cam peste 4 zile.
De ce am sângerat?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te rog sa mergi la acea farmacista care ti-a dat/recomandat si vandut pastila EllaOne si transmite-i ca tocmai ai aflat ca s-a comportat execrabil, impardonabil in cazul in care nu s-a interesat sa stie care este situatia reala in care te-ai aflat, iar daca i-ai spus in care perioada a ciclului menstrual s-a produs "accidentul" si ea totusi ti-a vandut pastila punand mai presus profitul si castigul in detrimentul sanatatii tale, spune-i ca cineva ii transmite ca este o imbecila jalnica si nenorocita.

| xtjgfk a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da. ai dreptate mai bine risca sa faca un bebel si probabil un avort. Nesimtita rau famacista asta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru xtjgfk):

Chiar si cea mai proasta sau imbecila farmacista ar trebuie sa stie macar atat ca in ultima saptamana a ciclului menstrual este 100% IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Acest lucru se invata in primii ani de facultate, ca NU exista absolut nici cel mai mic risc de sarcina in perioada respectiva a ciclului menstrual.

| xtjgfk a răspuns:

Acele pastile iti deregleaza ciclul hormonal normal al corpului tau. Atata timp cat nu este nimic serios nu ai de ce te ingrijora.