| ttgwh45 a întrebat:

Bună! Pe 4 feb am luat pastila de a doua zi pentru ca s-a rupt prezervativul, după 3 zile a început să-mi curgă sânge și m-a ținut cam 3 zile. Am luat pastila la puțin timp după ce a rupt prezervativul. Cat de mult poate întârzia menstruația? M-am îngrășat vreo 5 kg de când am luat-o, poate fi pastila de vină?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza efectlor negative severe create de bomba hormonala indtrodusa in corp, ciclul NU mai vine regulat, venind cand vrea el pe urmatorele 6-12 luni.

Ingrasatul asta este numai de la mancare, nu de la pastila de a doua zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, pastila o să îți deregleze mensutatia, eu am pățit, am luat la viața mea 3 pastile și tot mi-a dereglat ciclul, nu cred ca o să întârzie mai mult de o sapt, sănătate multă!