| maryi896587 a întrebat:

Am luat pastila de a doua zi si dupa 5zile mi-a venit ciclu. e normal? luna trecuta am avut o intarziere de 5zile...am fost racita.in acest moment am acelesi simptome k atunci: dureri de burta etc

Răspuns Câştigător
| dulce35 a răspuns:

Poate sa fie o dreglare de la pastila, din moment ce aceasta iti provoaca un avortbig grin sau poate acea raceala nu tia trecut inca si de aia ti-a venit mai repedehappy da nu te stresa ca menstruatia mai are dreglari destule deci nai de ce sa iti faci griji si bucurate ca menstruatia ti-a venit si te-ai scapat de un gand de sarcinahappy nu-ti fa griji:* funda?big grin

2 răspunsuri:
| dulce35 a răspuns:

Buna! nu inteleg ti-a venit mai repede decat trebuia sa iti vina sau dc iti faci probleme ca ti-a venit dupa 5 zile? cat timp ti-a venit menstruatia nu iti fa griji de vreo sarcina, iar reactiile pe care leai avut sunt de la pastila, pentru ca de la ea poti sa vomoti sa te doara burta, ovarele sau dereglari hormonale poti sa ai de la eahappy

| maryi896587 explică (pentru dulce35):

Luna trecuta trebuia sa imi vina ciclul pe 15, dar mi-a venit pe 20. duminica am luat pastila de a doua zi si azi mi-a venit ciclul.trebuia sa imi vina pe data de 18-19aprilie. mi-a venit mai devreme...prea devreme as spune eu.ar trebui sa ma ingrijoreze lucrul asta?