| ѕოiℓ3 a întrebat:

De cateva zile am dureri abdominale, de 3 zile mai exact. Nu am luat nicio pastila si nu le-am spus parintilor pentru ca am crezut ca nu este nimic important, dar vad ca nu-mi trec deloc. O avea legatura cu faptul ca am incercat sa inlocuiesc mancarea pe care o mananca orice om normal cu fructe si legume? Durerile nu sunt foarte puternice, doar atat cat sa ma tina treaza toata noaptea. Daca apas putin pe abdomen simt o durere mai mare. Si mai am si o usoara senzatie de voma.
Deci, ce pastile sa iau? Credeti ca o sa-mi treaca sau sa le spun parintilor? Dar nu cred ca maine va fi mai diferit. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui parintilor. Nu incerca sa iei tu nu stiu ce pastile, pentru ca poti face mai rau.Cand le spui, spune-le oarecum ingrijorator ca sa faca ceva in acest sens. Spune-le ca te doare de 3 zile, si vor face ceva. Poate te duc la spital, iti dau pastile ceva.Mai bine este sa nu suferi si sa le spui. Bafta!