| sckymosul17 a întrebat:

Am lucrat ieri la un bar 7 ore si am cunoscut o fata. Am vorbit cu ea, glumeam si din ce mi-a dat de inteles vrea sa fie cu mine ( si eu cu ea). Maine trebuie sa ma intalnesc cu ea intr-un parc si nu stiu ce fel de conversatii sa pornesc. Ajutati-ma va rog. Imi place foarte mult de ea si cred ca ne potrivim dar um sa pornesc o discutie si in acelasi timp sa fac glm sa fie bine sau la sfarsit sa ne sarutam? Am 17 ani si ea la fel. Multumesc de eventualele sfaturi.
Am mai pus intrebarea asta dar de curand mi-a spus ca mai vine cu o prietena. Eu nu am timp sa vin cu un baiat ca am niste treaba si imi este cam jena ca eu vreau sa discut numai cu ea si cu prietena ei habar n-am ceo sa vb cu ea sau oare cum sa ma descurc sa ne sarutam etc. Vreo sugestie idee? :_

6 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

Daca e prima intalnire eu zic sa nu o saruti deoarece vei lasa impresia ca vrei altceva de la ea plus ca mai e si prietena ei...
Vorbeste mult, da impresia ca esti un tip amuzant, care are ceva cultura generala, gentil si interesant.
Nimeni nu vrea sa iasa la o intalnire cu un ratat. Asa ca ai grija de aspectul fizic, vestimentar.Tu saluti primul. Zambesti, dai mana, te uiti in ochii ei, vorbesti si ii arati unde sa se aseze.O inviti langa tine.
Cat despre conversatie... Pune intrebari despre ea tongueune intrebari deschise. Intrebari care sa inceapa cu : Cand, cum, ce, unde. Pune intrebari la care vrei sa afli un raspuns, altminteri taci din gura.
Evita sa vorbesti despre lucruri unde s-ar putea sa aveti pareri total opuse si care ar degenera in cearta. Politica si religia sunt doua dintre ele. Uneori chiar si filmele. Tu poti sa povestesti entuziasmat 10 minute despre Star Wars si ea sa se gandeasca ca esti extrem de plicitisitor si abia asteapta sa termini.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Succes la intalnire.

| papusica987 a răspuns:

Buna, probabil simte nevoia sa aiba pe cineva cunoscut langa ea, pai poti incepe o discutie despre liceu cum e la ele in liceu povestestele ce ''prostioare'' ai facut pe la scoala ( chestii amuzante) apoi poti vorbi despre animalethinking filme o poti intreba ce muzica ii place incearca sa o cunosti cat mai bine, dar nu uita sa vorbesti si cu prietena ei ca sa nu se simta in plus(desi cam e in plus)...o sa fie bine o sa vezibig grin

| thecakeisalie a răspuns:

Trebuie sa fii spontan, sa vorbesti despre orice iti trece prin cap si sa o lasi si pe ea sa vorbeasca in acelasi timp.
Trebuie sa nu vorbesti despre lucruri care ti se par ciudate in general si sa o antrenezi si pe ea in discutie. In rest, fii sigur pe tine si stai linistit.

Bafta!

| GheNsS a răspuns:

In primul rand la o intalnire nu se face asa ceva mai vi cu o prietena! Din punctul meu de vedre nu-s are locul aceasta prietena, trebuie sa i zici ca este deranjat de prezenta in plus si cred oricum ca asa e. Nu fi de acord cu totate, ai su tu niste principi respectale! Daca insisit sa te vezi neaparat cu ia si cu aceasta prietena parerea mea este ca trebuie sa te prefaci indiferent! Ia o atitudine in care sa se vada ca nu te intereseaza nimic alceva decat pe ia si atat, incerca sa nu bagi inseama cealalta persoana asa poti trece elegamt si sa tragi un semn de alarma ca nu-s are locul! Orcum eu a-si sunao su i-asi spune ca vrei numai voi doi, pentru a evida o doscutie lunga ca dc si cum, spune-i ca ai o surpriza pentru ia sau ca vrei sa i zici ceva special! Asa va mergewinking o sa scapi ieftin si o sa ai o intalnire linitita! Bafta!

| Emily15 a răspuns:

Eu as spune ca inainte de aceasta intalnire sa cauti o cale sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca ai vrea ca la intalnire sa fiti doar voi doi si sa va cunoasteti mai bine, dar ai grija cum formulezi cand ii vei spune, pentru ca altfel ea va crede ca o chemi singura la intalnire ca vrei sa profiti de ea sau ceva de genul asta chiar daca nu asta e intentia ta.Cat despre faptul ca nu sti ce sa vorbesti cu ea la intalnire ..hmm ...nu stiu ce sa zic, dar o poti intreba ce ii place, ce nu ii place.O poti intreba cum i-ar placea sa se comporte cu ea prietenul ei, ca in acest fel sa ii dai si de inteles ca iti place de ea.

| Radueu a răspuns:

Trebuie sa iti spui parerea direct sau ce conversatie iti trece prin cap daca nu îi place schimba subiectul