| anonim_4396 a întrebat:

Am mai povestit, e un baiat la practica care ma baga in seama.Are vreo 20 de ani, nu sunt sigura.Azi, cand am facut practica cu el a fost putin ciudat... Stiu ca nu e asa serios, din ce am inteles a avut relatii cu vreo 2-3 colege,se aude ca are iubita,dar nimeni nu stie adevarul. Data trecuta ma intreba daca am avut iubit, ce sunt ( tiganca sau romanca) si imi bloca calea, incercand sa comunice cu mine.Azi,a fost mai mult. Ma lovea pe mana prieteneste,cand ma invata sa asez masa,sa pun paharul si furculita, atunci am avut un 'Moment', cel putin eu.Pentru ca in timp ce imi arata mi-a atins mana.A fost un sentiment ciudat,doar am simtit inima ca pulseaza. Pulsa destul de tare daca o puteam simti... Imi zicea ca sunt foarte timida,m-a bagat toata ziua in seama,si nu era de ajuns ma intreba daca au inceput baietii sa se dea la mine la liceu,daca imi place acolo.I-am zis ca nu am treaba deocamdata.A raspuns cam sec'Aaa,tu esti cuminte'Sau ceva asemanator,'gen o sa vina si vremea aia. Ultima faza care m-a lasat pe ganduri' EU VREau ca tu sa gasesti pe cineva cu care sa ti intemeiezi o familie, nu sa fi ranita, sa suferi..Chiar imi doresc asta'. Asta a umplut paharul,azi au fost o groaza de momente, priviri. Ma place sau. Cum zicea mama le prosteste pe toate? O mica sansa sa simta si el ceva pentru mine? Nu mi-a batut niciodata inima pentru un baiat in asa scurt timp. Daca ma place o sa faca el primul pas, se va apropia de mine si totul va decurge 'natural'..Aici ma refer poate la o relatie de prietenie, cel putin deocamdata.Sau va ceda ca multi altii si are o curiozitate trecatoare..Pe mine ma doare treaba asta.Nu sunt genul sa pun accent, dar sunt putin confuza.Cum ar trebui sa ma comport ca sa ii dau de inteles ca sunt altfel? Imi doresc sincer sa fiu macar prietena cu el, dar nu am tupeu.Nu pot sa ii zic'ma placi? Hai sa fim impreuna', nu imi place tipul asta de persoane.Pare superficial si trecator.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Te vrăjește doar, iar tu cedezi pentru niște fraze prefăcute. Să fim siguri, face gesturi de derbedeu, dar vrea ca tu să ai o familie și să nu te rănească nimeni. Jalnic...

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Chiar crezi asta? Adica dc de derbedeu, daca s-a comportat frumos, plus ca nu pare sa vrea sa ma 'agate', mai ales cum fac unii de intreaba din senin, spunand exact ce vor in gura mare.Nu stiu, daca in urmatoarele zile ma va ignora atunci presupun ca va ramane doar asa in mintea mea.SI ASTA inseamna ca tu ai avut dreptate,daca se intampla asa, corect? Nu e chiar jalnic, daca a putut ajunge la mine, nu crezi? Faza cu gest de derbedeu, nu o inteleg.Cineva care l-a vazut in poze, si poate citi oamenii foarte bine, a zis exact acelasi lucru ca tine. Totusi, daca nu te superi esti fata sau baiat? Cati ani ai? Conteaza si asta ca sa ti pot asculta parerea

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fată și sunt majoră. Uite, știu că aparențele înșeală, dar dacă mai mulți oameni spun că este derbedeu atunci așa este. Poate vrea să te vrăjească sau poate este doar o fire îndrăzneață. Nu te implica emoțional, s-ar putea să rămâi dezamăgită. Păstrează puțin distanța și vezi cum reacționează, dar asta nu înseamnă să îl ignori.

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Cocalar! nu te mai apropria de el.

| anonim_4396 explică (pentru FemeiaPisică):

Mersi frumos..Azi a venit o fata care se presupun a fi avut o relatie cu el la practica.Si ai avut mare dreptate, uite eu sunt genul de persoana care nu are incredere in ea.Cum mi se intampla ceva asemanator, eu..Nu mai conteaza, nu stiu daca ma poti intelege.Azi m-a ignorat, fata aia a fost in centrul atentiei.Trebuie sa mi gasesc eu increderea, nu sa o las pe umerii altcuiva, iar daca vreau sa ma schimb, nico persoana nu are cum sa ma opreasca.Maine e ultima zi cand il vad... Ca apoi nu o sa mai munceasca acolo.Imi pare putin rau dar trece.